Összefoglaló az Euroliga keddi játéknapjáról

:

:

Kedden hat mérkőzést rendeztek a női kosárlabda Euroligában. Következzen a játéknap teljes összefoglalója.

Az A-csoportban a Nagyezsda Orenburg 77-74-re legyőzte a Dinamo Kurszkot. Hatalmas fordulatokat hozott a két orosz gárda presztízsrangadója. A Kurszk az első szakasz végére 21-15-re lépett el. A folytatásban a 16 pontot is elérte az előnyük. Az Orenburg a harmadik negyed hajrájára dolgozta le a hátrányát. A záró szakaszban pedig 4-6 pontos előnyt menedzselve megszerezték a bravúrgyőzelmet. Anastasia Logunova és Elina Dikaioulaku 19-19 pontot ért el a győztes csapatban. A kurszkiaknál a 29 pontos Arike Ogunbowale mellett nem volt igazán klasszis teljesítmény.

A B-csoportban a Fenerbahce Satou Sabally 30 pont, 11 lepattanós dupla-duplájával 77-70-re verte az USK Prahát. A prágaiak az első negyed végére 10 pontos előnyt építettek fel. A második szakaszban pedig már 14 egységgel járt előrébb Natalia Hejkova együttese. A Fenerbahce az utolsó hat percbe fordulva 64-64-nél érte utol riválisát. Az utolsó öt percben pedig már végig a török gárda járt előrébb. Sabally mellett a 19 pontos Jasmine Thomas és a 14 egységig jutó Kayla McBride remekelt. Prágai oldalon a 16 pontos Alyssa Thomas lett a legeredményesebb.

A négyes másik meccsén az LDLC Asvel Feminin 89-57-re múlta felül az Arka Gdyniát. A Lyon igyekezett gyorsan magához ragadni az irányítást. Már az első negyedben 13 ponttal vezettek. A Gdyniának a második szakasz elején 26-19-nél akadt egy felzárkózása, de ennél közelebb nem kerültek. A folytatásban a 32 pontot is elérte a differencia. Aleksandra Crvendakic 21 ponttal debütált új csapatában az Euroligában.  A Gdynia legeredményesebbjének a 18 egységig jutó Marissa Kastanek bizonyult.

A C-csoportban  az UMMC Jekatyerinburg 83-61-re győzte le a Famila Schio-t. Végig vezetett az összecsapáson a Jekatyerinburg. A 17-8-as első negyed után a félidőben 40-24 állt az eredményjelzőn. A legnagyobb differencia 22 egység volt a felek között. Az orosz sztárcsapatban Jonquel Jones 20, Courtney Vandersloot 15, Allie Quigley 14 pontot ért el el. Az olaszoknál a 14 egységig jutó Giorgia Sottana lett a legeredményesebb.

A négyes másik mérkőzésén a Spar Girona 81-79-re múlta felül a TTT Rigát. A vártnál lényegesen szorosabb csata kerekedett. A félidőben 41-40-re a lett gárda járt előrébb, mely a mérkőzés korábbi szakaszában 10 ponttal is vezetett. A harmadik negyedben fordított a Girona és a záró szakaszban egészen 79-65-re elléptek. Ekkor még közel négy perc volt vissza és a TTT Riga egy pillanatig nem adta fel. A hátrányukból 12 pontot ledolgoztak, így alakult ki a nyitó nap legszorosabb végeredménye. A Girona gárdájában Sonja Vasic 19,  Frida Eldebrink 18 egységig jutott. Rigai oldalon Binta Drammeh zárt 14 ponttal.

A D-csoportban került sor a Bourges Basket és a Sopron Basket összecsapására. A részletes beszámolónk ITT olvasható.