Összefoglaló az Euroliga szerdai játéknapjáról

:

:

Az Euroliga második fordulójába szerdán hat mérkőzést rendeztek.

Az A-csoportban az Atomerőmű KSC Szekszárd bravúros helytállásáról beszámoltunk. Az elmúlt évad ezüstérmese a Salamanca Maria Fasoula 16, Shante Evans 15 és Bella Alarie 14 pontjával 72-41-re kiütötte a TTT Rigát. Az USK Praha hasonlóan magabiztosan 79-54-re nyert az MBA Moszkva otthonában. Maria Conde 18,  Dragana Stankovic 15 pontot elérve vezette sikerre a cseh bajnokot.

A B-csoportban a Sopron Basket magabiztos lengyelországi sikeréről nagy terjedelemben írtunk. A játéknap meglepetését a Basket Landes okozta, akik 70-65-re nyertek a Fenerbahce otthonában. Lidija Turcinovic 15, Marine Fauthoux és Marianna Tolo 14-14 egységig jutott francia oldalon. A Dinamo Kurszk pedig sokáig emlékezetes mérkőzésen a Galatasaray-t 78-76-ra múlta felül. A győztes találatot Natasha Howard szerezte négy másodperccel a vége előtt. A Galata együtteséből ki kell emelni Tina Krajisnik 26 pont, 12 lepattanós dupla-dupláját.