Összefoglaló az Euroliga szerdai játéknapjáról

:

:

Szerdán hat mérkőzéssel elrajtolt az Euroliga 2021/2022-es kiírása. A Sopron Basket sikeréről és az Atomerőmű KSC Szekszárd vereségről beszámoltunk. Most nézzük a nap teljes összefoglalóját.

Az A-csoportban a Szekszárd 80-59-re maradt alul a Reyer Venezia otthonában. A címvédő UMMC Jekatyerinburg Maria Vadeeva 16 és Alba Torrens 12 pontjával 71-56-ra verte a TTT Rigát. A letteknél Vanesa Jasa 14 pontját kell kiemelni. A Lattes Montpellier 75-74-re győzte le az USK Prahát. Kétszámjegyű különbség a szoros találkozón egyszer sem alakult ki a felek között. Négy másodperccel a vége előtt Olivia Epoupa értékesítette a francia csapat győzelmét jelentő büntetőt.

A B-csoportban a Sopron 68-63-as sikert aratott Gironában. Az első forduló egyik legjobban várt mérkőzésén a Fenerbahce 89-69-re verte a Galatasaray-t. A Fener már a 8-0-s kezdésével magához ragadta az irányítást. A Galatának az első negyedben volt egy felzárkózása, a vezetést is átvették ekkor, de összességében egyoldalú csata kerekedett és magabiztosan nyert a Fenerbahce. Alina Iagupova 29, Kayla McBride 21 pontot ért el. Tina Krajisnik 23 pont, 12 lepattanós dupla-duplával zárt a Galatánál. A Kurszk 86-76-ra múlta felül a Gdyniát. A harmadik negyedben 53-52-es lengyel vezetés után 8-0-val ragadta magához az irányítást az orosz gárda. Eva Lisec 30 ponttal lett a legeredményesebb.

Eredmények és a csoportok állása

A-csoport

TTT Riga – UMMC Jekatyerinburg 56-71 (11-18, 8-18, 18-17, 19-18)
Umana Reyer Venezia – Atomerőmű KSC Szekszárd 80-59 (25-17, 22-16, 13-13, 20-13)
Lattes Montpellier – USK Praha 75-74 (17-17, 15-18, 19-22, 24-17)