Összefoglaló az Európa Kupa 5. fordulójáról
:
:

Fotó: FIBA.Basketball
A héten az Európa Kupa 5. fordulóját rendezték. Ezúttal is 24 mérkőzésre került sor.
A magyar csapatok közül az NKA Universitas PEAC ünnepelhetett győzelmet, miután 80-74-re múlta felül a Kayserit. Az UNI-Győr-MÉLY-ÚT 94-68-ra maradt alul a BC Prometey otthonában. A DVKT 82-68-ra kapott ki a Nika Siktivkar csarnokában, míg a Ludovika-FCSM Csata 86-66-os vereséget szenvedett az Orman Gencliktől.
Ahogy arról nagy terjedelemben beszámoltunk, már a válogatott szünet előtt a negyedik fordulóban hét gárda bebiztosította továbbjutását. Hozzájuk 13-an csatlakoztak ezen a héten.
Keletről két magyar csapat, az NKA Universitas PEAC és DVTK, illetve a BC Prometey, az ACS Sepsi-SIC, a Nesibe Aydin, az Olympiacos SFP, az Orman Genclik, míg nyugatról az LDLC ASVEL Feminin, a Castors Braine, a Villeneuve-d’Ascq, a Zabiny Brno, a Movistar Estudiantes és az MBK Ruzomberok jutott tovább.
Az Európa Kupában 12 csoportban zajlanak a küzdelmek. A mezőnyt két konferenciára osztották. A Konferencia 1, tehát a Keleti Konferencia az “A”-tól az “E”-csoportig terjedő négyeseket takarja. A Konferencia 2, tehát a Nyugati Konferencia az “F”-től “L”-csoportig fedi le a mezőnyt. A csoportokból az első két helyezett és a négy-négy legjobb harmadik folytatja a rájátszásban.
Eredmények
A-csoport
Panathinaikosz – Jeniszej Krasznojarszk 71-96
Hatay – BC Polkowice 72-94
B-csoport
Elazig Il Ozel Idare – Sepsi SIC 65-71
BC Prometey – UNI Győr-MÉLY-ÚT 94-68
C-csoport
Horizont Minsk – Gorzow 76-73
Lublin – CBK Mersin 60-72
D-csoport
Nesibe Aydin – Elitzur Ramla 86-60
NKA Universitas PEAC – Bellona Kayseri 80-74
E-csoport
Crvena Zvezda – Olympiakosz 70-78
Basket 25 Bydgoszcz – Nagyezsda Orenburg 36-73
F-csoport
Nika Siktivkar – DVTK 82-68
Ludovika-FCSM Csata – Ormanspor 66-86
G-csoport
Ciudad de La Laguna – Banco Sardegna Sassari 88-56
Fribourg – Bourges 59-82
H-csoport
La Roche Vendee – Lointek Gernika Bizkaia 75-58
Virtus Bologna – Flammes Carolo 60-80
I-csoport
Mechelen – Ensino 64-57
Namur – Valencia 30-96
J-csoport
MBK Ruzomberok – LDLC Asvel Feminin 60-77
Movistar Estudiantes – Liege 93-52
K-csoport
Zabiny Brno – BA London Lions 68-41
Keltern – Braine 68:86
L-csoport
KP Brno – Villeneuve-d’Ascq 45-71
Haukar – Tarbes GB 41-79
A csoportok állása
