Összefoglaló az Európa Kupa nyolcaddöntők első játéknapjáról

:

:

Kedden hat nyolcaddöntőt bonyolítottak le három buborékos helyszínen a női kosárlabda Európa Kupában. Összefoglaló.

Kayseriben az Atomerőmű KSC Szekszárd 66-53-ra verte a francia Saint Amand Hainaut Basket csapatát. A szekszárdiak a második negyed hajrájában indították a döntő futást. A francia gárda 26-20-as vezetése után ugyanis 17-2-es sorozattal ragadta magához az irányítást a KSC. DeWanna Bonner 26 pontot ért el, míg Erica McCall 13 ponttal és 21 lepattanóval jegyzett dupla-duplát.

A csütörtöki negyeddöntőben 16 órától az Elazig lesz a KSC Szekszárd ellenfele. A házigazda Kayserit az Elazig 88-86-ra győzte le. Vezettek 12 ponttal is, de végül az utolsó percben 86-85-re fordított a Kayseri. Az Elazig számára nyolc másodperccel a vége előtt Gamze Takmaz értékesítette a győztes találatot. A csapatukban Kelsey Mitchell 25 pontot ért el, míg a DVTK korábbi centere Kristine Vitola 23 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát jegyzett. A Kayseri legeredményesebbje a 34 pontos Kalani Brown volt.

A Valenciában kijelölt buborékban az Aluinvent DVTK 80-57-re alulmaradt a házigazdával szemben. Sokáig kiválóan tartotta magát a DVTK, 25 perc játékot követően 42-40-re vezetett mindössze a spanyol gárda. Innen azonban 13-0-val zárták a harmadik negyedet a hazaiak és ez döntőnek bizonyult. A záró szakasz elején még 55-44-re felzárkózott a DVTK, de erre két hazai tripla érkezett válaszul. Az utolsó percekben fizikális fölényét érvényesítve nagy különbséget alakított ki a Valencia. A DVTK-nál Medgyessy Dóra 17, Keyona Hayes 15 pontot ért el. A Valencia legeredményesebbje a 14 pontos Bec Allen volt.

A negyeddöntőben a Valencia ellenfele a Villeneuve-d’Ascq lesz. A francia gárda 69-62-re múlta felül a Szpartak Moszkvát. A 28-8-as második negyedben ragadták magukhoz az irányítást, de sokáig nem tudták leszakítani a riválisukat. Még az utolsó öt percbe érkezve is visszajött 58-56-ra a Szpartak Moszkva. Lisa Berkani 23, Courtney Hurt 16 pontot ért el a keretükben.

A Sepsiszentgyörgy által rendezett buborékban a házigazda hosszabbítást követően 76-73-ra legyőzte a Gernikát. A Sepsi-SIC 17 pontos előnyt adott le, de végül behúzták a győzelmet. Andra Mandache 21, Rebekkah Gardner 19 pontot ért el. Az ellenfelük a Reyer Venezia lesz. Az első helyen rangsorolt olasz alakulat 72-63-ra múlta felül a lengyel Gorzow együttesét. A 22-12-es első negyedben elléptek és végig kézben tartották az irányítást. Natasha Howard 13, Temi Fagbenle 12 egységig jutott.

Elazig Il Ozel Idare – Bellona Kayseri 88-86 (24-30, 29-14, 14-19, 21-23)
Reyer Venezia – Gorzow 72-63 (22-12, 23-15, 18-22, 9-14)
Szpartak Moszkva – Villeneuve-d’Ascq 62-69 (23-14, 8-28, 18-11, 13-16)
Gernika Bizkaia – Sepsi SIC 73-76 (14-26, 17-15, 10-16, 26-10, 6-9)
Atomerőmű KSC Szekszárd – Saint Amand Hainaut Basket 66-53 (13-15, 15-11, 14-13, 24-14)
Valencia – Aluinvent DVTK 80-57 (21-10, 15-20, 19-12, 25-15)