Összefoglaló az Európa Kupa rájátszás 3. forduló elsõ mérkõzéseirõl

:

:

Szerdán és csütörtökön került sor a nõi kosárlabda Európa Kupa rájátszásában a harmadik forduló elsõ mérkõzéseire. A Szekszárd 76-74-es vereségérõl nagy terjedelemben beszámoltunk. Most következzen a többi találkozó rövid összefoglalója.

A Girona nagy lépést tett a továbbjutás felé, miután 85-61-re legyõzték a Ragusát. Az olaszok a második negyed elején még 6 ponttal vezettek. A félidõre azonban 40-34-re fordított a Girona. A kiütést a 23-6-os harmadik negyed hozta meg. A 16 pontos Magali Mendy lett a gyõztes gárda legeredményesebbje.

Szintén a továbbjutás küszöbén a Reyer Venezia, miután a Good Angels Kosice otthonában 89-68-as sikert ünnepelhettek. A kassaiakkal bekövetkezett az, amit a beharangozónkban is feszegettünk. Rendkívül tompán mozogtak és így már az elsõ negyedben 32-17-re ellépett a Reyer Venezia. A folytatásban 15-20 pont között állt be a meccs. Ashley Walker 19 ponttal és 11 lepattanóval ért el dupla-duplát.

A Mersin 80-71-re gyõzte le a Carolo Basket csapatát, de ez a 9 pontos hátrány a francia együttesnek hazai pályán még jelent esélyt a továbbjutásra. A franciák kezdték jobban a meccset, a félidõben már 9 ponttal vezettek. A harmadik negyed közepén érte utol riválisát a Mersin és sokáig úgy nézett ki, hogy nem lesz nagy különbség a felek között. Az utolsó 5 percbe 57-57-rõl érkeztek a csapatok. Innen azonban egy 11-0-s futással ellépett a Mersin, melynek keretében Krystal Thomas 19 ponttal és 14 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Atomerõmû KSC Szekszárd – Hatay BSB. 74-76 (18-23, 20-12, 17-17, 19-24)
Spar Citylift Girona – Virtus Eirene Ragusa 85-61 (11-15, 29-19, 23-6, 22-21)
Mersin BSB. – Flammes Carolo Basket 80-71 (19-17, 7-18, 25-18, 29-18)
Good Angels Kosice – Umana Reyer Venezia 68-89 (17-32, 13-17, 25-22, 13-18)