Összefoglaló az Európa Kupa rájátszás szerdai mérkőzéseiről

:

:

Szerdán öt mérkőzéssel elrajtolt az Európa Kupa rájátszás második fordulója. Összefoglaló.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 91-73-ra alulmaradt a Gernika otthonában, így hazai pályán óriási bravúr kell a továbbjutáshoz. Ennek a párharcnak a győztese a Krasznojarszk – Valencia csatát megnyerő alakulattal találkozik. Ott az első meccsen az oroszok hazai pályán 60-55-ös sikert arattak.

Nagy előnyre tett szert a francia Carolo Basket, akik a Besiktas otthonában 92-76-ra nyertek. A félidőre kialakult a 16 pontos differencia. Endy Miyem 24 ponttal lett a legeredményesebb, Evelyn Akhator 23 ponttal és 15 lepattanóval zárt. Egy másik francia csapat viszont idegenben került komoly hátrányba, miután a Basket Landes idén már kétszer legyőzte a Cadi La Seu-t, de a felek harmadik találkozásakor a katalánok 64-50-es győzelmet arattak. Ismét kiegyensúlyozott csapatteljesítményt láthattunk kilenc pontszerzővel, akik közül négyen is 9 pontot értek el.

Kedvező pozícióban várja a folytatást a CCC Polkowice, akik 83-60-ra múlták felül az MBA Moszkvát. Végig vezettek Maros Kovacik tanítványai. Már a félidőben 12 pont volt a differencia, ami a harmadik etapban már a 20-at ostromolta. A 21 ponttal záró Maria Conde lett a legeredményesebbjük.

Enisey Krasznojarszk – Valencia 60-55 (25-20, 13-9, 12-12, 10-14)
Besiktas – Carolo Basket 76-92 (19-23, 15-27, 21-19, 21-23)
CCC Polkowice – MBA Moszkva 83-60 (16-8, 23-19, 24-18, 20-15)
Cadi La Seu – Basket Landes 64-50 (21-13, 19-11, 9-14, 15-12)
Lointek Gernika Bizkaia – Atomerőmű KSC Szekszárd 91-73 (20-18, 26-14, 19-16, 26-25)