Nagyvilág

Összefoglaló az olimpiai kosárlabda torna keddi játéknapjáról

:

:

Kedden a “B” és a “C” csoportok mérkőzéseivel folytatódott az olimpiai női kosárlabda torna.

A B-csoportban a házigazda Japán 74-70-re verte Franciaországot. A japánok igazi csapatmunkával, 11 pontszerzővel és a 23 mezőnykosarukra jutó 19 gólpasszal szerezte meg a győzelmet. Saki Hayashi 12 ponttal lett a legeredményesebb. Francia oldalon Sandrine Gruda zárt 18 ponttal.

USA 81-72-re múlta felül Nigériát. 10 perc után 20-17-re mentek a nigériaiak. A második szakasz elején már 25-20 állt az eredményjelzőn. Ekkor kapcsolt rá USA: 24-4-es futással 44-29-re fordított a címvédő. A harmadik negyedben tovább nőtt az amerikai előny. A legnagyobb differencia 22 pont volt, de Nigériát nem tudták megtörni. Az utolsó három percbe érve 75-67-re felzárkózott a legerősebb afrikai alakulat. A’Ja Wilson 19 ponttal és 13 lepattanóval ért el dupla-duplát.

A C-csoportban Belgium 85-70-re legyőzte Ausztráliát. A félidőben 41-37-re vezettek az ausztrálok. A záró szakasz elején 59-56 után 15-2-vel 71-61-re fordított Belgium. A 32 pontos Emma Meesseman vezetésével a záró szakaszban egyértelműen riválisuk fölé kerekedtek. Végül az utolsó 10 percet 29-13-ra nyerték a belgák és így magabiztos sikert ünnepelhettek.

Kína 97-55-re verte Puerto Rico együttesét. Az olimpiai torna eddigi legnagyobb különbségű mérkőzését Kína végig kézben tartotta. 10 perc után már 32-17-re, a félidőben 53-26-ra mentek. A harmadik negyedben a 30 pontot is elérte a differencia. A záró szakaszban ehhez még 10 egységet hozzátett Kína. Yueru Li 21 és Meng Li 15 pontjával a kínaiak 97-55-ös sikert arattak.