Nagyvilág

Összefoglaló az olimpiai kosárlabda torna pénteki játéknapjáról

:

:

Pénteken a tokiói olimpia női kosárlabda tornáján négy mérkőzést rendeztek. Az “B” és a “C” csoport csapatai léptek pályára.

A B-csoportban az Egyesült Államok válogatottja 86-69-re legyőzte Japánt. A második negyed közepéig 36-36-ig nem alakult nagy különbség a csapatok között. Innen a félidőig egy 13-4-es sorozattal került lépéselőnybe a címvédő amerikai válogatott. A 49-40-ről induló harmadik etapban is látótávolságban maradt a házigazda. A negyed utolsó három percébe 59-52-ről fordultak a csapatok. A hajrában 10 egység fölé növelte előnyét USA. Az utolsó 10 percnek 65-53-ról vágtak neki a válogatottak. Itt már nem tudott megújulni a japán gárda. A’Ja Wilson (20 pont, 10 lepattanó) és Breanna Stewart (15 pont, 13 lepattanó) is dupla-duplát ért el az amerikaiaknál.

Franciaország 87-62-re verte Nigériát. A második szakasz elején 22-19-ig nem alakult ki nagy különbség, de innen 7-0-val növelte először 10 egységre a differenciát Franciaország. A folytatásban gyorsan nőtt a szakadék a felek között. A félidőben 44-27-re vezettek Valerie Garnier tanítványai, majd a harmadik negyedben a 30 pontot is átlépte a különbség. A 67-42-ről induló záró szakaszban így már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A Sopron Basket klasszisa Gabby Williams 13 ponttal, 9 lepattanóval és 4 gólpasszal vezette győzelemre a francia csapatot.

A C-csoportban Belgium 87-52-re kiütötte Puerto Ricót. A mérkőzés hat percig volt szoros. A belgák 12-10 után az első negyed végére 23-16-ra léptek el. A félidőben pedig már 43-24-re vezettek. A harmadik negyed kiegyenlített játéka mellett 20 pont környékén állandósult a differencia. Végül a 60-36-ról induló záró szakaszban még 10 egységet hozzátett az előnyéhez a belga gárda, így Emma Meesseman 26 pont, 15 lepattanós dupla-duplájával megszerezte a győzelmet.

Kína 76-74-re verte Ausztráliát. A félidőben 38-38 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben Kína került fölénybe, az előnyük a 11 pontot is elérte. Az utolsó 10 percnek 55-47-ről futottak neki a csapatok. Sokáig úgy nézett ki, hogy a kínaiak megőrzik az előnyüket. Még az utolsó két percbe is 68-62-ről érkeztek a felek. Innen azonban az ausztrálok jó távoli dobásokkal – három triplájuk is célt ért – 74-74-nél egyenlítettek. Két másodperc volt vissza, amikor utolérték a riválisukat. Már készülhettünk a hosszabbításra, amikor az utolsó kínai támadásnál Yueru Li két büntetőt harcolt ki és értékesítette is azokat. Kína így 76-74-re nyert.