Összefoglaló az olimpiai nõi kosárlabda torna elsõ napjáról

:

:

Szombaton és magyar idõ szerint vasárnap hajnalban Rióban négy mérkõzéssel elrajtolt a 2016-os Nyári Olimpiai Játékok nõi kosárlabda tornája. Az alábbiakban az elsõ játéknap összefoglalója olvasható.

A-csoport

Törökország – Franciaország 39-55 (16-8, 3-14, 16-19, 4-14)

Az olimpiai nõi kosárlabda torna elsõ mérkõzésén, az A-csoportban Franciaország 55-39-re legyõzte Törökországot. A két csapat 27 percen keresztül fej-fej mellett haladt, majd a harmadik negyed végére 41-35-ös elõnyre tett szert Franciaország, ahol Celine Dumerc helyett Olivia Epoupa volt az elsõ számú irányító.

A záró szakaszra teljesen elkészült az erejével Törökország, mindössze 4 pontot szereztek. Franciaország végül magabiztos sikert ünnepelhetett. A keretükbõl Endy Miyem és Sarah Michel 14-14 ponttal zárt. A törökök legeredményesebbje a 16 pontos Nevriye Yilmaz volt.

Brazília – Ausztrália 66-84 (24-14, 15-21, 14-22, 13-27)

Papírforma vereséggel indította a tornát a házigazda, miután Ausztrália 84-66-ra gyõzte le Brazíliát. A nagyot küzdõ brazilok extrán kezdtek és a második negyedben még 10 ponttal vezettek is. Ausztrália a félidõig felzárkózott és a harmadik negyedben már jórészt irányította a játékot, a hazaiak azonban a játékrész végéig így is meccsben tudtak maradni. A záró szakasz elején ugrott 10 pont fölé a különbség és teljesen megérdemelt ausztrál siker született. Az ausztráloknál Cambage 20, Mitchell 18, Taylor 17 pontot szerzett. A braziloknál Iziane Castro Marques jutott 25 egységig.

Fehéroroszország – Japán 73-77 (21-26, 19-15, 20-19, 13-17)

Japán gyõzelemmel zárult az elsõ játéknap az olimpiai nõi kosárlabda tornán az A-csoportban. A japánok 77-73-ra verték Fehéroroszországot. A két csapat rendkívül szoros csatát vívott, ahol az utolsó 12 percben váltott vezetéssel haladtak a felek. A harmadik negyed hajrájában 60-58-nál, majd a záró szakaszban kevesebb, mint 4 perccel a lefújás elõtt 65-64-nél is vezetett az európai gárda. A végjátékból azonban a japánok jöttek ki gyõztesen. Az elmúlt szezont az Aluinvent DVTK-nál töltõ Tatsiana Likhtarovich 34 perc alatt 10 pontot szerzett. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 20 pontos Mika Kurihara lett.

B-csoport

Kína – Kanada 68-90 (9-19, 17-18, 20-23, 22-30)

Az olimpiai torna B-csoportjának elsõ és a nyitó napon egyetlen mérkõzésén Kanada 90-68-ra kiütötte Kínát. A juharlevelesek már az elsõ negyedben 10 pontos elõnyre tettek szert és végig kézben tartották az irányítást. Váratlanul egyoldalú csatát láthattunk. A gyõztes csapatban Tamara Tatham lett a legeredményesebb 20 ponttal.