Összefoglaló az olimpiai selejtezők 3. játéknapjáról

:

:

Vasárnap lezárultak az olimpiai selejtezők. Áttekintés a záró nap történéseiről.

A belgrádi A-csoportban Szerbia 76-48-ra verte Mozambikot. Idegesen kezdtek a szerbek, de a harmadik negyed 12-0-s kezdésére alapozva behúzták a győzelmet. A legeredményesebbnek a 12 pontos Ana Dabovic bizonyult. Tina Krajisnik közel 15 perc alatt 10 pontot és 3 lepattanót jegyzett, míg Jelena Brooks 28 perc alatt 7 ponttal és 9 lepattanóval zárt. Maja Skoric 8 percet töltött a pályán és 2 pontot ért el. Az Egyesült Államok egy tét nélküli mérkőzésen mindössze 76-71-re győzte le Nigériát. Az amerikaiak 16 pontos hátrányban is voltak, sőt másfél perccel a vége előtt még 70-70 állt az eredményjelzőn.

A csoportból USA, Nigéria és Szerbia szerzett kvótát.

A belgrádi B-csoportban Kína 100-60-ra kiütötte Dél-Koreát. A szorosabb első negyed után a félidőre 47-24-re léptek el a már kvótával rendelkező kínaiak. A folytatásban felszabadultan játszva, kifejezetten szép támadásokat vezetve biztosították be a sikert. Meng Li 20, Xu Han 16 egységig jutott. Az első meccs eredménye azt jelentette, hogy Spanyolország megszerezte a kvótát és szempontjukból nem volt tétje a britek elleni meccsnek. Nagy-Britanniának azonban nyernie kellett volna Dél-Korea megelőzőséhez. Sportszerűen a spanyol válogatott mindent kiadott magából és 79-69-es győzelmet arattak. A félidőre 10 pontos differencia alakult ki a felek között. A legnagyobb különbség 17 egység volt. A britek 8-9 pontra felzárkóztak többször, de győzelmi esélyeik nem mutatkoztak.

A csoportból Kína, Spanyolország és Dél-Korea szerzett kvótát.

A belgiumi Oostende városában zajló olimpiai selejtezőn Belgium 61-53-ra verte Svédországot. A pontszegény találkozón a félidőben 23-21-re a svédek vezettek, majd a harmadik negyedet 16-2-vel indították a belgák. Ez a futásuk döntőnek bizonyult. A záró szakaszban 47-40-nél akadt egy felzárkózásuk a svédeknek, de a belga siker már nem forgott veszélyben. A legeredményesebb a 24 pontos Emma Meesseman lett. Kanada 70-68-ra múlta felül Japánt. Az ötkarikás játékok házigazdája az első félidőben még 5 ponttal vezetett. A nagyszünetre 31-30-ra fordított Kanada és a harmadik szakasz közepére 43-34-re elléptek. Ennél a 9 egységnél azonban jobban nem tudtak elszakadni és ez esélyt adott a japánoknak a felzárkózáshoz. Ezzel éltek, így a végjátékban egy pontra felkapaszkodtak. Kia Nurse 19, Natalie Achonwa 18 egységig jutott a nagy izgalmak közepette kiharcolt kanadai siker alkalmával.

A csoportból Japán, Kanada és Belgium szerzett kvótát.

A franciaországi Bourges-ban rendezett tornán az ausztrálok 86-72-es sikert arattak Brazília felett.  Az első két napon viszonylag keveset mutató brazilok minden elismerést megérdemelnek, miután végig nyílttá tették a csatát. A második negyed elején elléptek 10 ponttal az ausztrálok, de a harmadik etapban 58-57-nél a vezetést is átvette a dél-amerikai gárda. Liz Cambage és Bec Allen vezetésével a záró szakaszban érvényesítette fölényét. A Franciaország – Puerto Rico csatának már nem volt tétje, de a hazai csapat maximálisan kiszolgálta a bourges-i közönséget. Végül 89-51-es francia siker született. A 19-6-os első negyedben eldőltek a lényeges kérdések. Sandrine Gruda 20 pont, 10 lepattanós dupla-duplával, míg Endy Miyem 17 ponttal zárt.

A csoportból Franciaország, Brazília és Puerto Rico szerzett kvótát.