Összejött a Fenerbahce-Galatasaray elõdöntõ

:

:

A papírforma szerint alakultak a Török Kupa szombati negyeddöntõi. A Fenerbahce a Panküp Kayseri alakulatát gyõzte le, míg a Galatsaray a Botas-nál bizonyult jobbnak.

A két sztárcsapat közül a Fenerbahce izzadt meg jobban a Panküp Kayseri gárdájával. Ez volt az az együttes, amelyik még októberben az elsõ bajnoki fordulóban megtréfálta az akkor még Diana Taurasival és Penny Taylorral felálló isztambuli alakulatot. Most azért a tréfától messze voltak Vickie Johnsonék, de végig ragadtak Rátgéber László csapatára.

A 12-12-es elsõ negyed után Birsel Vardarli vezetésével egy 7-0-s futásra volt szüksége a Fenerbahcénak, hogy a szünetben 29-23-ra vezessenek. Bár Gizem Yavuz és Vickie Johnson találatai után a harmadik negyedben egy rövid ideig 34-30-ra felzárkózott az alacsonyabban rangsorolt gárda, összességében állandósult a 6-7 pontos differencia a két hölgykoszorú között.

A 42-37-rõl kezdõdõ negyedik periódusban Angel McCoughtry megvillantotta klasszisát, 10 ponttal ellépet a Fenerbahce és végül 61-51-re behúzták a negyeddöntõt. A gyõztes csapat legjobbjának a 17 pontot és 9 lepattanót szerzõ McCoughtry bizonyult.

Ezúttal könnyebb helyzetben a Galatasaray volt, miután a Botas egy pillanatig nem tudta megnehezíteni az életüket. Már az elsõ negyedben állandósulni látszott a 8-9 pontos különbség a két gárda között, majd a második periódus végjátékában 44-24-nél a 20 pontot is elérte a differencia. A harmadik negyedben a Galata szakmai stábja a rotációra is figyelhetett (tanulságos, hogy a 25 percével Melissa Can töltötte a legtöbb idõt a pályán), végül 57-84-re nyert a címvédõ. A Galatasaray legjobbjának a 16-16 pontos Alben és Catchings bizonyult.