3x3

Ötödik helyen zárt a magyar válogatott az első szolnoki tornán

:

:

Szerdán a szolnoki FIBA 3×3 U23 Nemzetek Ligája forduló első tornáját rendezték. A magyar válogatott az 5. helyen zárt.

A magyar lányok Szlovákia ellen kezdték szereplésüket és 13-9-es vereséget szenvedtek. A mérkőzés elején vezettünk 5-2-re. A riválisunk ezt követően felzárkózott és a két csapat 7-7-ig fej-fej mellett haladt. A hajrában a szlovákok bizonyultak pontosabbnak.

A második mérkőzésén a magyar csapat 21-13-ra maradt alul Oroszországgal szemben. Három perc játék után 7-2-es orosz vezetésnél riválisunk egyik játékosa súlyos bokasérülést szenvedett. Mivel az orosz csapat három fővel érkezett, így csere hiányában nem tudták három fővel folytatni. A csapatok 2-2-re játszottak a hátralévő időben és itt pontgazdag küzdelemben bebiztosította a győzelmet az orosz gárda.

Az orosz csapat a sikerével bejutott a döntőben, ahol Ausztriával mérkőztek. Szintén 2-2 ellen játszották le az összecsapást és 21-14-es osztrák siker született.

A magyar csapat az első napon az 5. helyen zárt és 50 pontot gyűjtött ezzel.

Folytatás csütörtökön, ahol a mieink Lengyelországgal és Szlovákiával szerepelnek egy hármasban. 17:50 perctől mérkőzünk Szlovákiával és 19 óra 40 perctől Lengyelországgal.