USA

Ötödik meccs dönt a WNBA fináléjában

:

:

A Connecticut Sun 90-86-ra legyőzte a Washington Mystics gárdáját a WNBA döntő negyedik mérkőzésén. Ezzel a Sun 2-2-re módosította az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állását. A sorsdöntő ötödik meccset Washingtonban rendezik.

Fotó: WNBA.com

Az életben maradás volt a tét hazai pályán a Connecticut Sun számára a negyedik meccsen. A Washinton Mystics ugyanis egy idegenbeli sikerrel bajnok lehetett volna. Villámrajtot vett a Sun, az első szakasz végére 32-17-re léptek el. A félidőben pedig 56-40-re vezettek. Rendkívül motiváltan, nagy ritmusban és pontosan játszottak a hazaiak. Alyssa Thomas és Courtney Williams már a félidőben 14-14 pontnál járt. Kereken 50%-al dobtak mezőnyből a Sun játékosai, a 38-ból 19 vállalásuk lett sikeres. A lepattanócsatában pedig 22-12-re vezettek.

Az első félidő után óriási fordulatot hozott a harmadik negyed, melyet a Washingon 28-12-re nyert és így 68-68-nál egyenlítettek. Kristi Toliver egymaga 7 pontot szerzett. Ugyanakkor jobban visszaadja ennek a szakasznak a képét, hogy a 17-ből 10 kísérlete sikeres lett a washingtoni gárdának. A negyedik negyed elején 5 ponttal is ment a Mystics. Ez a 12-13 perces őrült futás azonban érezhetően sokat kivett belőlük. Még a televíziós közvetítés is visszaadta, ahogy egy kicsit megtorpantak. Előbb Jasmine Thomas, majd Shekinna Stricklen triplájával fordított a Sun. A Mystics a hajrában még 87-86-ra visszajött. Innen azonban a hazaiak már lezárták a meccset.

A Washington Mystics csapatában Shatori Walker-Kimbrough 14 perc alatt 7 pontot szerzett 1 lepattanó és 1 gólpassz mellett. Döntés csütörtökről péntekre virradóra hajnali 2 órától Washingtonban.

Connecticut Sun – Washington Mystics 90-86 (32-17, 24-23, 12-28, 22-18)

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-2.