Ötpontos előnybe került a DVTK

:

:

Az Európa Kupa rájátszás első fordulójának első mérkőzésén az Aluinvent DVTK 59-54-re legyőzte a görög Olympiacos gárdáját, így előnyben várhatja a január 9-én esedékes visszavágót.

Remek hangulatot varázsoltak a DVTK hívei Kazincbarcikán. Graves és Walker-Kimbrough kosárváltása után a görögök kerültek kisebb lépéselőnybe. A pontszegény és igencsak küzdős első negyedből másfél perc volt vissza, amikor Walker-Kimbrough és Goree büntetőkkel tovább tudta növelni a DVTK pontjai számát. Igaz, a görögök előtt sem adódott ez idő alatt sok könnyű pontszerzési lehetőség. Végül 10 perc után 9-8-ra mentek a vendégek. A második szakaszban villámrajtot vett a DVTK és 9-2-es sorozattal 17-11-re fordított. Azt követően 23-23-ig nem alakult ki nagy különbség a felek között, majd a félidőig egy 7-2-es sorozattal ismét a mieink tudtak elszakadni.

Fotó: DVTK.eu

A statisztikát figyelve Morrison 13, Walker-Kimbrough 8 egységnél járt. Mindkét gárda mezőnymutatója 30% környékén alakult. A DVTK több gólpasszal, kevesebb eladott labdával rendelkezett és igen sokat értek a festékből hozott pontok. Morrison klasszisára ugyanis nem volt válasza a riválisnak.

A 30-25-ről induló harmadik negyedben 34-27-nél felcsillant a remény nagyobb különbségre. Ezt követően azonban a görögök mutattak be kétszer 8-0-s futást. Előbb 34-27 után 35-34-re fordítottak, majd 39-35-ös miskolci vezetést követően 43-39-re módosították az állást. Az utolsó 10 percnek az Olympiacos 46-44-es előnyéről vágtak neki a felek. Morrison vezetésével 49-49 után ismét Cziczás László tanítványai kerültek lépéselőnybe. A legnagyobb differencia 7 egység volt a felek között, melyből 5 megmaradt. Két közel azonos képességű csapat csatáját láthattuk, ahol a januári folytatás hasonlóan nagy izgalmakat ígért.

Aluinvent DVTK – Olympiacos 59-54 (8-9, 22-16, 14-21, 15-8)

Aluinvent DVTK: Ziomara Morrison 26, Shatori Walker-Kimbrough 14, Cyesha Goree 11.

Olympiacos: Jacki Gemelos 19/9, Jessica Thomas 10, Bashaara Graves 10.