Papírforma eredményekkel folytatódott az U19-es VB

:

:

Pénteken hét mérkõzéssel folytatódott az U19-es Nõi kosárlabda Világbajnokság Chilében. A második játéknap összefoglalója következik.

Az A-csoportban az olaszok 6 ponttal verték Kínát. A két csapat végig fej-fej mellett haladt. A mérkõzés sorsa csak a végjátékban dõlt el, ahol az olaszok a 19 pontos Carangelo vezetésével pontosabban játszottak.

A csoport másik mérkõzésén Kanada átgázolt Egyiptomon. A 99-54-es eredményt hozó találkozón már egy negyed után 28-5 állt az eredményjelzõn. A kanadaiaknál a 12 fõs keret minden tagja pályára lépett, 11-en be is találtak és négyen 10 pont fölé jutottak. A gyõztes csapat 54%-al célzott mezõnybõl.

4. Egyiptom 0/2 110-173 2

A B-csoportban Japán 19 ponttal múlta felül Argentínát. Az alacsony ázsiai csapat sok mozgásra épülõ játékával az argentinok nem tudtak mit kezdeni. A félidõre eldõlt a találkozó sorsa. A gyõztes csapat legeredményesebbje a 33 pontos Watanabe volt.

A nap nagy rangadóján az Egyesült Államok 23 ponttal verte Oroszországot. Az egész találkozón hatalmas különbség mutatkozott a két együttes között. A harmadik negyedben a DeShields, Hartley duó által vezetett amerikaiak már 30 pont feletti elõnybõl gazdálkodhattak.

Japán – Argentína 90-71
Oroszország – USA 53-76

1. Egyesült Államok 2/0 161-116 4 pont
2. Japán 1/1 153-156 3
3. Oroszország 1/1 123-127 3
4. Argentína 0/2 122-160 2

A csonka C-csoportban az ausztrálok a papírformának megfelelõen verték a házigazda Chilét. A gyõztes csapatból a dupla-duplát (20 pont, 10 lepattanó) elérõ Tayla Roberts emelkedett ki.

Chile – Ausztrália 46-77

1. Ausztrália 2/0 97-46 4 pont
2. Franciaország 2/0 79-36 4
3. Chile 1/2 102136 4
4. Nigéria 3/0 0-60 3

/A csoport eredményei már tartalmazzák a Nigéria visszalépésével kialakult állapotot. A Nigéria elleni összecsapást minden csapatnak a szabályoknak megfelelõen 20-0-s gólkülönbséggel könyvelték el./

A D-csoportban a 18 pontos Queralt Casas vezetésével a spanyolok 30 ponttal múlták felül Tajvant. A mérkõzés eredménye csalóka. Egy félidõn át szépen tartották magukat az ázsiaiak, 20 perc játék után csak 3 pont volt a két csapat között. A harmadik etapban azonban kijött a nagyobb tudásbeli különbség.

A négyes másik meccsén a szakemberek által nagyon dicsért brazilok 17 ponttal verték Szlovéniát. A mérkõzés legjobbja az a Damiris Dantas volt, aki tegnap 19, ma 21 pontig jutott.

Spanyolország – Tajvan 77-47
Szlovénia – Brazília 50-67

1 Brazília 2/0 138-114 4 pont
2 Spanyolország 1/1 141-118 3
3 Tajvan 1/1 130-150 3
4 Szlovénia 0/2 123-150 2