:
:
Vasárnap megkezdõdött az Ázsia-bajnokság az indiai Bengaluru-ban. Az elsõ nap nem hozott meglepetést.

Fotó: FIBA
Az A-csoportban Kína igazolta, hogy számolni kell velük, miután 77-48-ra verték a mezõnyhöz idén csatlakozó Új-Zélandot. Jillian Harmon vezetésével az új-zélandi gárda 12 percen át tudta látótávolságban tartani a lépést. A második negyedben 19-14 után a kínaiak egy 15-4-es sorozattal hagyták állva riválisukat. A négyes másik meccsén óriási csata alakult ki, melynek végén 77-76-ra legyõzte Tajvan Észak-Koreát. A tajvaniak 3 másodperccel a mérkõzés vége elõtt egy büntetõvel biztosították be a sikert.
A B-csoportban Ausztrália 78-54-re verte a megfiatalított Dél-Koreát. Az elsõ negyed végén még a koreaiak vezettek, de ezt követõen a 20-3-as második etap eldöntötte a lényeges kérdéseket. Az ausztrál csapatban a 15 pontot és 7 lepattanót szerzõ Alanna Smith remekelt. A címvédõ japánok is gyõzelemmel mutatkoztak be, 106-55-re kiütötték a Fülöp-szigetek csapatát. A két gárda teljesen más célokért küzd, a japánoknál hatan is elérték a 10 pontot.
Eredmények
A-csoport
Tajvan – Észak-Korea 77-76
Új-Zéland – Kína 48-77
B-csoport
Dél-Korea – Ausztrália 54-78
Fülöp-szigetek – Japán 55-106


