Papírforma fordulóval kezdõdött az év Olaszországban

:

:

Vasárnap teljes fordulót rendeztek Olaszországban. Az élcsapatok különösebb gond nélkül vették az akadályokat.

A Famila Schio 80-53-as gyõzelmet aratott Torinóban. A két csapat között a félidõre a 20 pontot közelítette a differencia. Laura Macchi 21 ponttal és 7 lepattanóval lett a listavezetõ legeredményesebbje.

A címvédõ Lucca a Vigarano otthonában ünnepelhetett 70-63-as sikert. A kis különbség ellenére a luccai együttes végig vezetett, gyõzelme nem forgott veszélyben. Az ukrán válogatott Taisiia Udodenko 17 ponttal és 9 lepattanóval bizonyult a Lucca legjobbjának.

A Reyer Venezia 64-52-re múlta felül a Broni-t. A harmadik negyedben a 20 pontot is elérte a különbség. Marie Ruzickova folytatta szárnyalását, ezúttal 13 ponttal és 11 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Rangadónak számított a Ragusa nápolyi vendégjátéka. Végül a várakozásoknak megfelelõ éles küzdelem kerekedett, ahol 30-32 percen át a Ragusa tûnt befutónak. A negyedik negyedben azonban átvette a vezetést a nápolyi gárda. Végül azonban fordított a 28 pontos Jillian Harmon vezette Ragusa.

Pall. Femm. Broni 93 – Umana Reyer Venezia 52-64
Meccanica Nova Vigarano – Gesam Gas&Luce Lucca 63-70
Fila San Martino – Treofan Battipaglia 75-54
Saces Mapei Givova Dike Napoli – Passalacqua Trasporti Ragusa 70-76
Fixi Piramis Torino – Famila Wuber Schio 53-80