Papírforma vereség a spanyoloktól – U18-as EB -2.nap

:

:

Második napjához érkezett az A-csoportos, U18-as Európa Bajnokság. A magyar csapatra Spanyolország együttese várt.  A találkozón érvényesült a papírforma és a magyar együttes komoly vereséget szenvedett a korosztály egyik legerõsebb válogatottjától.

Biztatóan indult az összecsapás, az elsõ percekben Balogh Judit tanítványai szívósan tapadtak az ellenfelükre.  5 perc játék után Szabó Flóra duplájával 8-6-ra vezettünk is. Sajnos a negyed végére megmutatkozott a tudáskülönbség, fokozatosan elhúztak a spanyolok, így 10-16-os állás mellet vonultak pihenõre az együttesek.

Kulcsfontosságú lett volna megfogni a második negyed elejét, de a hispánok egy triplával nyitottak az elsõ támadásukból, így gyakorlatilag 9 pontos hátrányból indult a második játékrész. Ezt a különbséget, ha csökkenteni nem is, de legalább tartani sikerült. Bár egyszer már 12 pontos differenciát is mutatott az eredményjelzõ, Barta büntetõinek köszönhetõen a szünetre mindössze 7 pontos hátrányban vonultunk (23-30).

A harmadik negyed elején Szabó Flóra duplájának köszönhetõen, 25-30-nál egy nyitott mérkõzésrõl beszélhettünk. Sajnos a felzárkózás eddig tartott. A spanyolok ritmust váltottak, amivel nem tudtunk mit kezdeni, így a negyed felénél már 29 – 41-et mutatott az eredményjelzõ. A harmadik játékrész végén Katona triplája kellett ahhoz, hogy mindössze 16 pontos hátrányban várjuk a záró felvonást. A negyedik 10 percben összezuhant a magyar válogatott, a spanyolok pedig könnyed játékkal 32 pontos gyõzelmet arattak.

A csoport másik mérkõzésén Szlovákia 15 ponttal verte Szerbiát. A magyar válogatott már csak úgy juthat tovább, ha nagyon megveri Szlovákiát és a spanyolok elgázolják a szerbeket.

A többi csoportban is akadtak érdekes eredmények. A „B” jelû négyesben Szlovénia 13 ponttal verte Oroszországot, míg a kiélezett D-csoportban Ukrajna 1 ponttal verte a svédeket, a franciák pedig 2-vel a törököket.