Hirdetés
Archivum

PEAC-gyõzelem Szekszárdon



:

:

Hirdetés

A PEAC-Pécs szinte végig vezetve 76-70-es gyõzelmet aratott Szekszárdon. A pécsiek a második negyed elején léptek el 10 ponttal és bár ezt követõen a KSC többször is felzárkózott, de fordítani nem tudott.

A PEAC az elõszezonban kétszer is járt itt Szekszárdon, de még a szeptember végi Göcsej Kupa óta is kiegészültek a keretek. A hazaiak 8-2-vel indították a meccset, erre viszont a pécsiek a folytatásban 13-4-es sorozattal válaszoltak. Az elsõ negyed végén pedig 19-16-ra vezetett Roberto Hernandez együttese. Nem alakult ki folyamatos játék, talán jól szemlélteti a mérkõzés képét, hogy a két együttesnek egy negyed alatt 19 faultot és 22 büntetõt ítéltek a játékvezetõk.

A második negyedet a PEAC 9-0-val indította és ezzel a mérkõzés során elõször 10 egység fölé nõtt a differencia. Innentõl kezdve egy nagy hullámvasút vette kezdetét. A PEAC nem tudta jobban növelni az elõnyét, a KSC pedig 5-6 pontnál közelebb nem került. A félidõben 41-32-es eredményt rögzíthettünk.

A játék képe sokáig a harmadik negyedben sem változott. A játékrész hajrájáig a legkisebb különbség 7, a legnagyobb 12 pont volt a felek között. 55-43-as pécsi elõny után viszont Magyar Gergely tanítványai egy 9-1-es sorozattal tették újra nyílttá a mérkõzést. 56-52-nél az elsõ negyed óta nem látott szoros állást regisztrálhattunk.

Az utolsó 10 percnek 60-52-rõl futottak neki a csapatok. Ekkor a Szekszárd 61-57-nél újra felkapaszkodott 4 egységre. Bátran vállalkoztak a csapatok távolról, de amíg a PEAC-nál 14 triplakísérletbõl 6 is sikeresnek bizonyult, addig szekszárdi oldalon ez a találati arány 12-bõl 1 volt. A végjáték azonban így is szorosan alakult. Maja Scekic vezérletével 70-68-ig felzárkóztak a hazaiak. A végül 22 pontig jutó Zele Dorina 2+1-es helyzete azonban újra két támadásnyi elõnyhöz juttatta a PEAC-ot, ahonnan nem volt visszaút a Szekszárdnak.

Eredmény

Atomerõmû KSC Szekszárd – PEAC-Pécs 70-76 (16-19, 16-22, 20-19, 18-16)
 

Hirdetés