Pécs-Sopron döntõ lesz

:

:

A papírformának megfelelõen vasárnap este lezárultak az elõdöntõk a Magyar Bajnokságban. A ZTE egy negyeden át tartotta magát a Pécs ellen, míg a Szeged a 16. percben még vezetett a Sopron ellen, de az alacsonyabban rangsorolt csapatoknak összességében nem voltak gyõzelmi esélyeik.

A ZTE-Pécs párharcban Zeljko Djokic együttesének lendületes kezdése ellenére az elsõ negyed végjátékában még 17-17-re állt a találkozó Zalaegerszegen. A hazaia szurkolók nagyjából eddig bizakodhattak a csodában. Az elsõ 10 perc végére Iványi és Griffin találataival 18-21-es elõnyre tettek szert a vendégek. A második negyedben a Pécs egy 19-0-s futással indított amivel minden lényeges kérdést el is döntött. A félidõben 28-49 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben a hazaiak 37-51-re felzárkóztak, de ennél közelebb nem kerültek. Egy idõkérés után rendezték a soraikat a pécsiek és végül Iványi 20, illetve Fegyverneky 17 pontjának köszönhetõen 65-88 arányú gyõzelmet arattak.

A Szeged-Sopron párharcban kicsit tovább, a második negyed feléig bizakodhattak a hõstettben a hazai drukkerek. Ekkor 33-30-ra még vezettek a hazaiak a Sopron ellen. Székely Norbertnek idõt is kellett kérnie, ami megtette hatását. A szünetre 34-41-re megléptek a vendégek.

A harmadik negyedben 10 pont fölé nõtt a differencia, igaz ekkor mindkét oldalnak meggyûlt a baja a sok személyi hibával, a hazaiaknál Zserzserunova, a vendégeknél Krivacevic és Horti neve mellett állt 4-4 hiba. Ennek azonban már nem sok jelentõsége volt, mert a végjátékra nem tudta szorossá tenni a mérkõzést a Szeged. A negyedik periódus második felére a 15 pontot is elérte a különbség, a vége pedig 66-82 lett.

ZTE NKK–PÉCS 2010 65–88 (18–21, 10–28, 17–24, 20–15)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Pécs javára.

MEDITEAM SZEGED–MKB EUROLEASING SOPRON 66–82 (19–22, 15–19, 17–19, 15–22)
Az egyik fél második gyõzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Sopron javára.

A döntõben Pécs 2010 és a MKB Euroleasing Sopron együttese méri össze erejét. A finálé, amely április 9-én kezdõdik Pécsett, az egyik fél harmadik gyõzelméig tart.

A bajnoki döntõ menetrendje
1. mérkõzés: április 9. (szombat) 15:45 – Pécs 2010 – MKB Euroleasing Sopron
2. mérkõzés: április 13. (szerda) 18:00 – MKB Euroleasing Sopron – Pécs 2010
3. mérkõzés: április 17. (vasárnap) 20:00 – Pécs 2010 – MKB Euroleasing Sopron
4. mérkõzés: április 19. (kedd) 19:15 (ha szükséges) – MKB Euroleasing Sopron – Pécs 2010
5. mérkõzés: április 22. (péntek) 19:15 (ha szükséges) – Pécs 2010 – MKB Euroleasing Sopron

A mérkõzéseket a Sportklub televízió élõben közvetíti.