Pécsi siker Cegléden

:

:

A PEAC Pécs 88-71-re diadalmaskodott a Magyar bajnokság 7. fordulójának nyitányán Cegléden.

A PEAC Pécs a szombati ljubljanai Adria Liga mérkõzése miatt már csütörtökön lejátszotta találkozóját a Magyar bajnokság hetedik fordulójából. A pécsiek Cegléden léptek pályára és nagyon jól kezdtek. Az elsõ negyed végére 30-21-es elõnyre tettek szert. A második negyedben 32-26 után egy 14-3-as futással 46-29-re lépett el Zeljko Djokic együttese.

A 48-31-rõl induló harmadik negyedben tovább nõtt a szakadék a két gárda között. A pécsiek legnagyobb elõnye 26 pont volt. 30 perc után pedig 67-44 állt az eredményjelzõn. A negyedik negyedre csökkent a figyelem a vendégek részérõl. A Cegléd a végül 23 pontig jutó Mrozinska és a 20 pontos Serbán vezérletével 75-65-nél 10 pontra zárkózott fel. Ekkor Zeljko Djokic idõt kért, a pécsiek rendezték a soraikat és 88-71-re behúzták a gyõzelmet. A gyõztes csapat legjobb dobói a 19 pontos Barbour és a 17 pontos Szamosi voltak.

Cegléd–PEAC-Pécs 71-88 (21-30, 10-18, 13-18, 27-22)