Pécsi siker Diósgyõrben

:

:

Szombaton öt mérkõzést rendeztek a magyar bajnokságban. A játéknap rangadója a két egykoron szebb napokat látott csapat, a Pécs és a Diósgyõr csatája volt. Itt remek hajrával végül 70-60-as gyõzelmet arattak a pécsiek.

A Pécs – Diósgyõr találkozón szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A rengeteg pontatlan megoldással tarkított elsõ negyedben Reiner határozott játékával és Hadzovic büntetõivel elõbb a hazaiak tettek szert kisebb elõnyre, de ez nem tartott sokáig. A játékrész végjátékában a pécsiek egy 7-0-s futással fordítottak, így végül 20-17-es baranyai vezetésrõl árulkodott az eredményjelzõ 10 perc játék után.

A második negyed elején nem kellett sok és 21-20-nál már hazai elõnyt jegyezhettünk fel. A mérkõzés ezen szakasza felesleges szabálytalanságokat és kevés pontot hozott. A játékrész felénél 25-24-es diósgyõri elõnynél Zeljko Djokic idõkéréssel próbálta az elsõ negyed végén mutatott játékhoz visszaterelni a tanítványait, de ez sokáig nem sikerült. A hazaiak már 34-26-ra is elléptek, amikor a ponterõsen játszó Quigley ébresztõt fújt társainak. A pécsiek ritmust váltottak és Laczi Edit utolsó másodperces duplájával 36-36-nál a félidõre utolérték riválisukat.

A harmadik negyed elején egy technikait követõen a hazaiak 4-6 ponttal megugrottak. A pécsiek ekkor a mai napon egyébként igen rossz dobóformát kifogó Raksányi triplájával tartották a lépést. Az etap végjátékába végül 49-45-ös diósgyõri vezetéssel érkeztek a felek. A játékrész utolsó két percére – az elsõ és a második negyedhez hasonlóan – megint lankadt a hazaiak figyelme, amit Zeljko Djokic tanítványai könyörtelenül ki is használtak. A harmadik szakasz végén Pilav két büntetõjének és Sarok remek megoldásának köszönhetõen 51-51-nél egyenlített a Pécs.

A negyedik negyed elején Hadzovic két triplájával 59-53-ra léptek el a diósgyõriek. Ekkor Zeljko Djokic egy karakteres idõkéréssel nyúlt bele a mérkõzésbe, mely után Quigley és Sarok is betalált, így egy perc alatt 59-57-re zárkóztak fel a vendégek. Az utolsó 3 percre fordulva Hadzovic egy sikeres büntetõje után 60-57-es hazai elõny állt az eredményjelzõn, de innentõl kezdve Milen Vukicevic csapata nem talált be a gyûrûbe. Quigley büntetõi után 61-60-nál már a pécsiek vezettek és a két amerikai légiósuk vezetésével végül megérdemelten 70-60-ra behúzták a mérkõzést.

Mindkét oldalon a légiósok jeleskedtek a pontszerzést tekintve. A pécsieknél Quigley 28 és Murphy 14 ponttal vette ki a részét a sikerbõl. A másik oldalon Hadzovic 21, Skoric 15 egységig jutott. A mérkõzés szigorúan az izgalmakat és a fordulatokat tekintve már-már a fogalomnak számító régi nagy csatákat idézte.

A játéknap többi összecsapásán a címvédõ Sopron 95-47 arányú gyõzelmet aratott a BEAC otthonában. A Baja elveszítette a veretlenségét, miután a ZTE a negyedik negyedben felõrölte Stevan Èupiè csapatát. A Cégléd hatalmas izgalmak közepette 1 ponttal diadalmaskodott Szekszárdon, míg a Vasas a BSE 71-60-as legyõzésével az elsõ sikerét ünnepelhette az idei évadban.

DKSK MISI-Pécs 2010 60-70 (17-20, 19-16, 15-15, 9-19)
legjobb dobók: Hadzovic 21, Skoric 15, illetve Quigley 28, Murphy 14

Bajai NKK-ZTE NKK 62-71 (23-17, 11-13, 17-18, 11-23)
legjobb dobók: Szepsi 23, illetve Szélesy 19

Atomerõmû KSC-Ceglédi EKK 84-85 (21-18, 25-24, 18-17, 20-26)
legjobb dobók: Milicia 25, Szemerédi 22, Bálint 15, illetve Orbán 23, Cymmer 20, Serbán 14

ELTE-BEAC Újbuda – UNIQA-Euroleasing Sopron 47-95 (11-27, 13-24, 9-26, 14-18)
legjobb dobók: Csicsai 9, Zsámár 9, illetve Krnjic 22, Fûrész 15, Szabó F. 10

Vasas – BSE-FCSM 71-60 (13-13, 23-11, 14-14, 21-22)

9. Atomerõmû KSC-Szekszárd      5  -   5      313-389     5
10. DKSK MISI                   5  -   5      308-387     5
11. ELTE-BEAC Újbuda            5  -   5      256-407     5
12. BSE-FCSM                    5  -   5      218-407     5