Pihenve is magabiztosan nyert a Sopron

:

:

A csütörtöki Európa Kupa rangadó után már szombat délután pályán volt a Sopron. Ezúttal a KSC Szekszárd ellen szerepelt Igor Polenek együttese és aratott 84-49-es gyõzelmet.

A lassú kezdés után a negyedik percben már 12-2-re vezetett a Sopron. Bria Hartley ott folytatta remeklését, ahol Komlón abbahagyta. Az elsõ szakaszban egymaga 12 pontot szerzett és így 10 perc után 26-8 állt az eredményjelzõn. A második negyedre visszavett a Sopron, talán egy picit túlzottan is… A szekszárdi csapat a kihagyást könyörtelenül megbüntette és 32-26-nál 6 pontra zárkóztak fel. A tolnaiak a félidõre is 10 ponton belül maradtak.

A 40-32-rõl induló harmadik negyedet 9-0-val indította a Sopron, amivel visszaállt az elsõ negyedben kialakult különbség. Innentõl kezdve Igor Polenek együttese kézben tartotta az irányítást és csak a különbség volt a kérdéses. A jövõ heti franciaországi Európa Kupa összecsapás elõtt a Sopron minden játékosa lehetõséget kapott és a rutinosabb húzóemberek mellett Weninger 10 pontját érdemes kiemelni. Végül 84-49-es eredményt regisztrálhattunk.

UNIQA Euroleasing Sopron – Atomerõmû KSC Szekszárd 84-49 (26-8, 14-24, 20-6, 24-11)