ZTE NKK - VBW CEKK Cegléd 49-90 (17-30, 6-21, 12-19, 14-20)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
Praksch P., Nagy V., Varga-Záray K. (Várhalmi Zs.)

ZTE NKK: Dzombeta 16/3, Szabó P. 16, Dömötör, Horváth F. 3, Tuchscherer. Csere: Szabó K., Németh 3/3, Úr 7/3, Horváth F., Chroméj 2.

VBW CEKK Cegléd: Révész 6/6, McBryde 3/3, Sotiriou 17/6, Ortiz 16/3, Kobolák 8. Csere: Viszmeg 3, Gorjanácz 9/6, Filipowicz 2, Ruják 6, Moore 16.

A VBW CEKK Cegléd 90-49-es győzelmet aratott a ZTE NKK otthonában a bajnokság 12. fordulójában.

Miljana Dzombeta triplája után még 3-1-re a ZTE NKK vezetett egy perc játékot követően. A folytatásban viszont gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Cegléd. Egy 12-2-es futás után 20-10-nél alakult ki először kétszámjegyű differencia a felek között. Az első szakasz végén 30-17-re ment a CEKK. A második etap első találatát Szabó Petra jegyezte. Erre azonban egy újabb 11-0-s futással válaszolt Kostas Keramidas együttese. A differencia ekkor már a 20 egységet is átlépte. A Cegléd uralta a palánkok alatti területet, a 33 mezőnykísérletéből 17-et értékesített az első 20 percben. Ráadásul a büntetőket is kiválóan dobta, a 16 lehetőségéből mindössze egyet hibázott. A védekezést tekintve pedig 6 pontot engedélyezett riválisának a ceglédi gárda. A félidőben így 51-23 állt az eredményjelzőn.

A harmadik szakasz elején Tinara Moore, Katerina Sotiriou és Kobolák Cintia is megvillant. Két perc alatt 58-23-ra módosítva az állást. A ZTE Szabó Petra büntetőivel, illetve Miljana Dzombeta és Horváth Fruzsina egy-egy villanásával gyarapította a pontjai számát. A ceglédiek távolról is erősítettek, míg az első félidőben négy, addig csak a harmadik 10 percben három triplát jegyeztek. Mariona Ortiz és Révész Luca is eredményesnek bizonyult. A záró szakasznak 70-35-ről vágtak neki a csapatok. Mivel egy hét alatt három mérkőzés vár a mezőnyre, így mindkét szakmai stáb minden bevethető játékosának igyekezett lehetőséget biztosítani. Az egyre felszabadultabban játszó ceglédieknél végül mindenki szerzett pontot. A záró szakaszt 20-14-re, a mérkőzést 90-49-re nyerték a vendégek.