Ponterős játékkal hozta a Vasas elleni meccset a Sopron

:

:

A címvédő Sopron Basket az élvonal 8. fordulójában 95-60-ra legyőzte a Vasas Akadémiát.

Két nemzet válogatottjába összesen hat játékost adott az Eb-selejtezőkre a Sopron Basket, de nem érződött, hogy ettől ritmusát veszítette volna a bajnoki címvédő. Három és fél perc játék után 12-2-nél már Földi Attila szakította meg időkéréssel a találkozót. Magabiztosan tartotta kézben az irányítást a Sopron, az első szakaszban a 15 egységet is elérte a differencia. Böröndy Vivien két találatával 27-16-ra visszajött a negyed végére a Vasas. A második etapban azonban állva hagyta riválisát a Sopron. A félidőig 12 egységig jutó Aleksandra Crvendakic, illetve a 8 pontot szerző Határ Bernadett vezetésével gyorsan növelte előnyét a házigazda. A félidőben 51-21 állt az eredményjelzőn.

Fotó: Tóth Zsombor

A harmadik negyedet 7-0-val indította a Vasas, így kevesebb, mint két perc elteltével magához rendelte tanítványait Gáspár Dávid. A Sopron visszaállította a 30 pontos különbséget a folytatásban. A harmadik szakaszt viszont így is a Vasas foglalta keretbe. Az utolsó két percben 9-2-es sorozatot láthattunk a fővárosiaktól, akiknél kifejezetten megoldásokat mutattak a fiatalok. Az utolsó 10 percnek 65-42-ről vágtak neki a felek. Mindkét szakvezető bő rotációt alkalmazott, hiszen komoly feladatok várnak a csapatokra az előttünk álló hetekben. A Sopron számára folytatódik az Euroliga, míg a Vasas éles versenyfutásban van a Magyar Kupa nyolcas döntőjéért. Az utolsó 10 percben ismét nagyobb soproni fölény alakult ki, mely magával hozta a 95-60-as végeredményt.

Sopron Basket – Vasas Akadémia 95-60 (27-16, 24-5, 14-21, 30-18)

Legjobb dobók

Sopron Basket: Határ Bernadett 16, Aleksandra Crvendakic  15/6, Tina Krajisnik 15.

Vasas Akadémia: Tóth Orsolya 14/6, Sara Heljic 12/3, Madár Kata 8.