Ponterős játékkal magabiztos győzelmet aratott a DVTK

UNI Győr - MÉLY-ÚT - DVTK 78-92 (28-26, 14-29, 15-17, 21-20)

Kapitány G., Frányó P., Csabai-Kaskötő B. (Forrai S.)

UNI-Győr - MÉLY-ÚT: McDonald 16, Dubei 15/6, Török 12/6, Dombai 9/6, Markovic 11/6. Csere: Varga 4, Rozmán 2, Weninger 1, Ruff-Nagy, Oroszova 8

DVTK: Green 27, Aho 18/6, Medgyessy 12/3, Kiss 4, Jovanovic 11/3. Csere: Bogicevic 2, Kányási 6, Tóth 2, Bernáth 10/6.

Fotó: Krizsán Csaba

A szombati játéknap rangadóján a DVTK 92-78-as győzelmet aratott az UNI-Győr – MÉLY-ÚT otthonában.

A győri csapatban debütáló Aari McDonald találata vezette fel a forduló rangadóját, melyre Aho Nina válaszolt. A rendkívül pontgazdag negyedben az első percekben a Győr került előnybe. Nem telt el két és fél perc, amikor Török Ági triplájával 10-6 állt az eredményjelzőn. Innen a DVTK kapott el egy jobb sorozatot és a játékrész felénél egy 11-2-es szériát követően már 17-12-re Földi Attila tanítványai vezettek. A hullámzó negyedben innen 7-0-val 19-17-nél visszavették a kezdeményezést a hazaiak. A hajrájában fej-fej mellett haladt a két gárda, végül Aari McDonald keretbe foglalta az első 10 percet. A duplája 28-26-os vezetést eredményezett Iványi Dalma tanítványainak. A Győr 16-ból 9, míg a DVTK 16-ból 11 kísérletet értékesített az első negyedben. Győri oldalon Dubei Debóra, a DVTK-nál Cheridene Green járt 10 egységnél.

A második szakasz elején hat pontra nőtt a hazai előny, de két triplával gyorsan egyenlített a DVTK. Nagyobb teret kapott a védekezés ebben a játékrészben. Ennek megfelelően nem termelték úgy a pontokat a csapatok, mint az első szakaszban. Sokáig nem alakult ki nagy különbség a felek között. A negyed felénél Medgyessy Dóra ziccere után 42-38-ra a DVTK vezetett. Ezt követően Nevena Markovic triplájával még 42-41-re felzárkóztak a hazaiak. A félidő utolsó három perce azonban a miskolci gárdának sikerült jobban. Aho Nináék 14-1-es szériával zártak az első 20 percet, így a nagyszünetben 55-42-re vezettek. Cheridene Green egymaga 8 pontot jegyzett ezen futás során, a brit válogatott center a félidőben már 16 egységnél tartott.

A harmadik szakasz elején Dombai Réka triplájára Medgyessy Dóra válaszolt egy duplával, így maradt a 10 pont feletti differencia a felek között. Medgyessy hárompontosa, majd Aho Nina és Kányási Veronika egy-egy ziccerét követően pedig 66-49-re megugrott a DVTK. Ekkor a játék minden elemében a piros mezes vendég együttes akarata érvényesült. Közel hét perc játék után Aho triplájával 70-51-nél jegyezhettük fel a legnagyobb különbséget. Innen a hajrában 72-57-re szépített a Győr, de egyértelműen kézben tartotta az irányítást a támadásban extra erőt mutató a DVTK, mely ekkor 57%-os mezőnymutatón állt.

A negyedik negyed elején Medgyessy 2+1-es helyzete 75-57-re módosította az állást. Erre Dubei Debóra válaszolt egy triplával. Milica Jovanovic bokasérülése miatt rövid időre elbizonytalanodott a DVTK. Ezt kihasználva Török Ági hárompontosával 75-64-re felzárkózott a Győr. Földi Attila időkéréssel rendezte a sorokat miskolci oldalon. Bernáth Réka büntetője törte meg a vendégek kosárcsendjét, majd a következő két percben 81-64-re ismét elszakadt a DVTK. Az utolsó öt percben Bernáth Réka triplája után 88-70-nél már újra elérte a 18 egységet a differencia. A hajrában érdemben nem változott a mérkőzés képe. A DVTK magabiztos 92-78-as sikert ünnepelhetett közvetlen riválisa otthonában.