Atomerőmű KSC Szekszárd - PINKK-Pécsi 424 92-68 (29-11, 30-21, 16-22, 17-14)

dr. Mészáros B., Goda L., Kovács N. (Sarkadi-Nagy Á.)

Atomerőmű KSC Szekszárd : Studer 2, Mányoky 15/3, Friskovec 10/6, Goree 13, Milic 17. Csere: Morgan 17/9, Bálint 6, Krnjic 4, Horváth, Szűcs.

PINKK Pécsi 424: Mujovic 23/6, Szücs 5/3, Jáhni 4, Vincze 13/6, Davis 19/6. Csere: Horváth 2, Tenyér, Zsilinszky, Kovács 2.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd

A bajnokság 21. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd 92-68-ra győzte le a PINKK Pécsi 424 együttesét.

Villámrajtot vett a Szekszárd, Zala Friskovec, Cyesha Goree és Nikolina Milic találataival három és fél perc alatt 8-0-s előnyre tett szert. A szekszárdiak futása 14-0-ig tartott az összecsapás elején. Öt és fél perc játék után Bozica Mujovic triplája jelentette a vendégek első találatát. A folytatásban azonban 10 pont alá már így sem tudott visszakapaszkodni a PINKK. Még 18-7-re felzárkóztak a vendégek. Innen azonban 11-4-es sorozattal zárta le az első szakaszt a KSC. Szekszárdi oldalon Cyesha Goree volt a legeredményesebb, aki már ekkor 10 pontnál járt. A hazaiak a 20 mezőnykísérletükből 9-et értékesítettek és a 11 büntetőjükből 10 utat talált a gyűrűbe. Ezen felül 16-10-re vezetett a lepattanókban a Szekszárd. A második etapot Mányoky Réka és Bozica Mujovic kosárváltása vezette fel. Alig több, mint három perc telt el, amikor Vincze Nikolett két találatával valamennyit faragott a hátrányából a PINKK. Zseljko Djokics válaszul időt kért és rendezte a sorait a házigazda.

A Szekszárd 34-21 után új lendületet vett és egy 17-1-es futással 51-22-re szakadt el. Kolby Morgan triplája után 54-24-nél pedig már a 30 pontot is elérte a differencia. A félidő hajrájában is láthattunk szép távoli dobásokat: szekszárdi oldalon Holcz Rebeka, a PINKK-nél Vincze Nikolett és Bozica Mujovic talált be. A félidőben 59-32-es állást regisztrálhattunk. A félidőre tovább javult a jövő héten Európa Kupa negyeddöntőt vívó szekszárdiak mezőnymutatója. A 38 hazai mezőnykísérletből 20 sikeres volt 20 perc játékot követően. Eközben a 12 pontos Nikolina Milic volt a legeredményesebb, míg a PINKK-nél Bozica Mujovic járt 10 pontnál. A harmadik szakasz elején Cyesha Goree találatára Jáhni Zsófia válaszolt. Ez megalapozta a játékrészt. Ekkor ugyanis már rendre tudott válaszolni a hazai találatokra a PINKK. A különbség 25-29 egység között állt be.

Bő rotációval játszott a Szekszárd. Minden nevezett játékos pályára lépett és egyedül Mányoky Réka lépte át a 30 percet ezen az estén. A harmadik negyed középső szakasz a vendégeknek sikerült jobban, 69-42 után 7-0-val 69-49-re visszazárkóztak Kovács Dénes tanítványai. Ebben a 10 percben a 13 mezőnykísérletükből 7-et értékesítettek a pécsiek. A harmadik etap hajrájában Mányoky Réka és Holcz Rebeka találtaival növelte előnyét a KSC, de nevelőegyesülete ellen nagy kedvvel játszó Vincze Nikolett tripláját is ki kell emelni. Végül 22-16-ra megnyerte ezt a periódust a PINKK. A záró szakasznak 75-54-ről vágtak neki a csapatok. A Szekszárd ismét kezdeményezőbben lépett fel és két perc alatt 81-55-re szakadt el. Ekkor a PINKK kért időt. Innen azonban folytatta jó sorozatát a házigazda és egy 8-0-t még rátett, amivel 89-55-re alakította az eredményt. Az utolsó percekben két triplával még szépített a vendégek. A magabiztos szekszárdi siker természetesen nem forgott veszélyben, de a második félidőért a PINKK is minden elismerést megérdemel. Végül 92-68-ra nyert a KSC.