Ponterős teljesítménnyel mutatkozott be a Szekszárd a Sió Kupán

:

:

Csütörtökön megkezdődött Szekszárdon az 51. Sió Kupa. A nyitó nap második mérkőzésén az Atomerőmű KSC Szekszárd 99-58-ra verte a PINKK Pécsi 424 együttesét.

Magabiztosan kezdett a Szekszárd, az első szakasz feléhez érkezve már 13-4-es hazai előnyt regisztrálhattunk. 10 perc után pedig 25-15-re vezetett a KSC. A második szakasz elején még 10 pont alá zárkózott a PINKK. A félidő hajrájában azonban leszakították riválisukat Bálint Rékáék. A félidőben 53-33-as állást rögzíthettünk.

A harmadik negyedben újabb 10 pontot hozzátett előnyéhez a Szekszárd. A 26. percben már 30 ponttal mentek a hazaiak, akiknél kifejezetten szép megoldásokat láthattunk. A záró szakasznak 78-46-ról futottak neki a felek. A hajrában a lélektani 100 pontot ostromolta a KSC. A vége 99-58 lett. A győztes gárdában a 16 pontos Bálint Réka bizonyult a legeredményesebbnek. A PINKK-nél Daugile Sarauskaite jegyzett 15 pontot.

Atomerőmű KSC Szekszárd – PINKK-Pécsi 424 99–58 (25–15, 28–18, 25–13, 21–12)