Pontgazdag meccsen magabiztos ceglédi siker

:

:

A VBW CEKK Cegléd végig vezetve 102-70-re győzte le a megfiatalított ZTE NKK csapatát.

Egyoldalú csata kerekedett ahol 7-6 után 16-3-as sorozattal már az első negyedben magához ragadta az irányítást a Cegléd. 10 perc játékot követően 31-14 állt az eredményjelzőn. A Cegléd a folytatásra sem vett vissza. Kiemelkedő dobóforma jellemezte a hazai meccseit idén Monoron rendező CEKK játékát. Az első 20 percben már 9 játékos is betalált ceglédi részről. A félidőben 54-38-ra vezettek Kostas Keramidas tanítványai.

A statisztika is megerősítette a domináns ceglédi támadójáték tényét. A 30 mezőnykísérletéből 19 sikeres lett a házigazdának, mely 20-12-re vezetett a lepattanókban és több szerzett labdával rendelkezett. A ZTE keretéből a fiatal kanadai center Deanna Tuchscherer 17 pontját kell kiemelni.

A harmadik negyed elején 60-40-nél érte el a 20 pontot a differencia a felek között. Nem sokkal később 72-42-nél pedig már a 30 pontos különbséget könyvelhettük el. Katerina Sotiriou (21 pont, 11 lepattanó), Mariona Ortiz (20 pont, lepattanó) és Tinara Moore (18 pont, 8 lepattanó) triója dominált hazai oldalon. A záró szakasznak 83-48-ról vágtak neki a csapatok.

Mindkét szakmai stáb igyekezett bő rotációt alkalmazni. Ez a periódus már kiegyenlítettebb játékot hozott. A ZTE 22-19-re meg is nyerte ezt a 10 percet. A hajrában azonban így is esélye nyílt a 100. pont elérésére a Ceglédnek és ezt Sotiriou 2+1-megoldásával meg is tette. A 102-70-es végeredményt pedig Ortiz két büntetője alakította ki.

VBW CEKK Cegléd – ZTE NKK 102-70 (31-14, 23-24, 29-10, 19-22)

VBW CEKK Cegléd: Katerina Sotiriou 21/6, Mariona Ortiz 20/3, Tinara Moore 18.

ZTE NKK: Miljana Dzombeta 21/6, Deanna Tuchscherer 20/9, Szabó Petra 10.

Fotó: VBW CEKK Cegléd