Pontgazdag meccset és a DVTK győzelmét hozta a játéknap rangadója

Aluinvent DVTK - TFSE-MTK 87-79 (26-16, 20-28, 21-17, 20-18)

Miskolc, Generali Aréna
Pozsonyi L., Minár L., Fodor A. (Hartyáni Zs.)

Aluinvent DVTK: Medgyessy 7, Aho 8/3, Hayes 30/6, Kiss 12, Mokango 4. Csere: Pusztai 17/3, Montai-Vukov, Tóth F. 4, Kányási 5/3

TFSE-MTK: Boros B., Bernáth 25/15, Jenkins A. 15, Jenkins C. 15/3, Markovic 17. Csere: Herman 2, Katona 5, Németh A., Tóth T.

A bajnokság 9. fordulójának rangadóján az Aluinvent DVTK 87-79-re legyőzte a TFSE-MTK csapatát.

Kayona Hayes triplája vezette fel a találkozót, majd Kiss Angelika két találatával 7-0-s előnyre tett szert a DVTK. A TFSE Bernáth Réka hárompontosával kezdte meg a felzárkózást, majd Chanise Jenkins 4 pontjával 7-7-nél egyenlített. A folytatásban ismét a hazaiak fölénye rajzolódott ki. 12-7 után még felzárkózott két egységre Magyar Bianka együttese, de a játékrész hajrájában 10 pontra nőtt a különbség. A 26-16-ról induló második etap elején Kányási Veronika és Aho Nina tripláival tovább erősítette vezetését a DVTK. A differencia sokáig 9-12 egység között mozgott ebben a szakaszban.

A fordulatot az első félidő utolsó három perce hozta el. Ekkor még 43-32 állt az eredményjelzőn. A TFSE azonban 12-3-as futással zárta a játékrészt, amivel 46-44-re felzárkózott. Ezen nagy széria alkalmával a félidőig 18 egységig jutó Bernáth Réka egymaga 7 pontot szerzett. A nagyszünetben a TFSE feltörekvő tehetségének remek dobóformája mellett azt láthattuk a statisztikán, hogy a fővárosiak 25-18-ra vezetnek a lepattanókban. A DVTK-nál jobban megoszlottak a terhek, Keyona Hayes 11, Kiss Angelika 10 pontnál járt. Földi Attila együttesénél mindössze 3 eladott labdát regisztráltak. A 19 mezőnykosárra pedig 14 gólpassz jutott. A TFSE eközben 13 mezőnykosárnál járt, a 18 büntetőjéből viszont 14-et értékesített.

A harmadik negyedet is kemény, küzdelmes játék jellemezte. A DVTK a játékrész első felében 3-5 pont között menedzselte az előnyét. A folytatásban a kiváló dobóformát mutató, a második 20 percben egymaga 19 pontot jegyző, Keyona Hayes vezetésével tudtak erősíteni a hazaiak. Háromszor is elszakadtak nyolc egységgel. Sőt, a DVTK 65-57-nél újra a kétszámjegyű vezetésért támadt. Ezt azonban nem tudta elérni. Az utolsó 10 perchez érkezve 67-61-re visszajött a TFSE. A záró szakaszban is folytatódott a vendégek felzárkózása, 69-66-nál, 73-70-nél és 77-74-nél 3 pontra olvadt a differencia a felek között. Ennél közelebb a fővárosiak nem kerültek. A TFSE találataira a visszatérő és végül 17 ponttal záró Pusztai Petra válaszolt. Az utolsó percben ismét elérte a 10 pontot a DVTK előnye. Végül pedig 87-79-es győzelmet arattak Földi Attila tanítványai.

Fotó: DVTK.eu