Pontgazdag találkozón győzött a Győr a Pécs ellen

SERCO UNI Győr - NKA Universitas Pécs 98-88 (25-23, 22-15, 27-31, 24-19)

Bajnokság, 14. forduló
Győr Városi Egyetemi Csarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Cziffra Csaba Zsolt, Török Daniella (Farkas Zoltán)

SERCO UNI Győr: Carleton 25/12, Dombai 7/3, Goree 16, Slocum-, Gyöngyösi 7/6. Csere: Dubei 11/3, Nagy 11/3, Török 15/6, Bach 6.

NKA Universitas Pécs: Smailbegovic 2, Olawuyi 6, Kiss 6, Wallace 16/12, Williams A. 17/3. Csere: Laczkó-, Tadic 13, Weninger 7/3, Simon-, Williams P. 10, Mérész 11.

Fotó: Nagy Gábor/ SERCO UNI Győr

A Tippmix Női NBI.A 14. fordulójában a SERCO UNI Győr hazai pályán aratott 98-88-as győzelmet NKA Universitas Pécs ellen.

Izgalmas találkozó elé néztünk a szombati játéknap nyitó mérkőzésén, hiszen az előző összecsapás alkalmával a pécsiek arattak 71-66-os győzelmet, így most a lehetőség adott volt, hogy a győriek visszavágjanak az idegenben elszenvedett vereségért.

Vendég kosarakkal indult a mérkőzés, de Goree révén a győriek is egyből feliratkoztak az eredményjelzőre (2-3). Hamar belelendültek a csapatok a játékba, egymás után estek a kosarak mind a két oldalon. Olawuyi sokat segített a pécsieknek a palánk alatt, hasznos lepattanókat és kosarakat szerzett (9-10). Többször is átvette a vezetést a Győr, azonban egyből érkezett a Pécstől a válasz, és ez fordítva is igaz (11-13). Egyik csapat sem tudott ellépni az ellenfelétől, de azt fontos megjegyezni, hogy a győriek hamar összegyűjtötték az öt csapat hibát, így a pécsiek jelentősen többet állhattak a büntető vonalra, amiből könnyű pontokat tudtak szerezni (23-23). Bach büntetőivel azonban 25-23-ra vezetett a SERCO UNI Győr az első negyed végén.

Gyöngyösi hárompontosával indult a második etap, majd Török ziccerével 30-23-ra lépett el a Győr. A Pécs a centereik vezetésével azonban 2 pontra zárkózott, és egyelőre úgy tűnt, hogy inkább a festéken belülről tudnak érvényesülni a vendégek (34-32). Ebben a negyedben a győriek is sokat büntetőzhettek, ők viszont jobb százalékkal értékesítették ezeket a dobásokat, mint a pécsiek, ami akár meccs döntő is lehet (39-32). A vendégek rengeteget hibáztak, sok eladott labdájuk és kihagyott helyzeteik voltak, aminek eredményeként 11 pontos előnyre tettek szert a győriek (47-36). A 47-38-as félidei eredményt Williams pontjai alakították ki. Török Ágnes 12 pontjával emelkedett ki a mezőnyből.

Fotó: Nagy Gábor / SERCO UNI Győr

A nagyszünet után jobban kezdett a pécsi gárda, és 10 pont alá csökkentették a hátrányukat (55-49). Ezt követően adok-kapok következett, amiből az NKA jött ki jobban, hiszen egy labdaszerzés után 64-61-re zárkóztak. Továbbra is pontosabban játszott a Pécs, és a negyed végéhez érve eltűnt a győri előny, 69-69-nél egyenlített az NKA. Rengeteg pontot dobtak ebben a 10 percben a csapatok, és végül Nagy kosarával ért véget a harmadik negyed (74-69).

Az utolsó etapot 5 pontos előnnyel kezdhette a Győr, amit egy pécsi tripla módosított (74-72). Kicsit a Győr járt előrébb, és ezt az előnyt egészen addig tudták tartani, amíg Weninger és Wallace be nem talált kintről, így két triplával egyenlített a Pécs (78-78). Ezt követően ismét ellépett a Győr (86-78). Williams révén zárkózott a Pécs, de Goree 2+1-es megoldását követően 9 ponttal vezetett a Győr (89-80). Carleton ismét a legjobbkor villant meg, 92-80 lett az eredmény két perccel a lefújás előtt. A végjátékba érkezve biztos vezetést tudhatott magának a Győr (96-84), amit meg tudtak tartani, így 98-88-as végeredménnyel született a mérkőzésen. A győriek legjobbja a 25 pontos Bridget Carleton lett, míg a vendégektől Madison Avery Williams szerzett 17 pontot.