Hirdetés
Archivum

Porecben a Krasznojarszkkal mérkõzik a KSC Szekszárd



:

:

Hirdetés

A horvátországi Porecbe utazik és a hétvégén az Enisey Krasznojarszk gárdájával vív két mérkõzést KSC Szekszárd.

A két csapat szombaton 18 órától, majd vasárnap 11 órától méri össze az erejét. Ezek lesznek a szekszárdiak számára a harmadik és a negyedik felkészülési meccsek idén. Elõbb augusztus 26-án még légiósok nélkül a PINKK ellen lépett pályára Zeljko Djokic együttese. Ezt követõen szeptember 1-én a PEAC gárdájával mérkõzött a tavalyi ezüstérmes. Ekkor a légiósok közül már Sara Krnjic, Teja Oblak és Maja Erkic játékára is számíthatott a szakmai stáb. A Szekszárd abból a szempontból nincs könnyû helyzetben, hogy az Euroliga selejtezõje miatt szeptember 26-ra nemzetközi szinten versenyképes állapotra kell a stábnak felhoznia a keretet.

A Krasznojarszk szeptember eleje óta Porecben edzõtáborozik és azóta két mérkõzést vívtak a Celjével. Az elsõn 80-40, a másodikon 82-57-es gyõzelmet arattak. Tavaly a Krasznojarszk nem tudott bejutni az orosz rájátszásba, a 9. helyen zártak. Idén az elõrelépés a kommunikált céljuk. Bár nem tartoznak az orosz élmezõnyhöz, sõt inkább a középmezõny második feléhez érdemes sorolni a Krasznojarszkot, de egy orosz csapattal játszani mindig értékes tapasztalatot jelent. Jól felkészített gárdáik vannak. Hagyományosan magasabb szerkezettel, kellemetlen stílusú védekezéssel doilgoznak. Nemzetközi kupaszereplésre készülve kifejezetten hasznos erõfelmérõ következik.

Hirdetés