Portugáliát sem sikerült legyõzni

:

:

Nem sikerült legyõzni a portugál válogatottat az B-divíziós U20-as EB-n. A magyar csapat a második negyedtõl kezdve futott ellenfele után és bár az utolsó másodpercekben is adódtak egyenlítési esélyek, a portugálok ezen az estén jobbak voltak.

Portugália ellen lépett pályára a magyar válogatott kedden este a macedóniai kontinenstornán. Nem indult jól a mérkõzés. 3 és fél perc alatt 5 ponttal elléptek a portugálok. 2-7 után azonban Balla és Baksa is eredményes volt, így sikerült megfogni a mérkõzést. A negyed végjátéka a mieinknek sikerült jobban, Velkey 2 játékperc alatt 6 pontot szerzett, ezzel sikerült fordítani és 10 perc után 15-12-re vezettünk.

A második szakasz sajnos messze nem alakult ilyen jól. 5 perc után még 24-20-ra vezetett a magyar válogatott, de innentõl kezdve nem a mieinkrõl szólt a mérkõzés. A portugálok a szünetig hátralévõ idõben 16 pontot szereztek, míg Balogh Judit együttese csak 7-et. Ennek megfelelõen a félidõben 31-36 állt az eredményjelzõn.

A harmadik negyedben sem sikerült fordítani, sõt tovább nõtt a különbség. A játékrész felénél már 10 pontos differenciát jegyezhettünk fel. Szerencsére a harmadik etap végjátéka ezúttal a mienknek kedvezett. 38-48 után a negyed végéig 46-50-re zárkóztak fel Balláék.

Rosszkor jött a kisszünet, mert a negyedik szakasz elején nem sikerült tovább faragni a hátrányon. Állandósult a két csapat között a 4-6 pontos differencia. 2 és fél perccel a negyed vége elõtt Kováts két büntetõje után 60-62-re módosult az állás. Ezt követõen a magyar válogatott többször is támadhatott az egyenlítésért, utoljára 13 másodperccel a lefújás elõtt, de sajnos egyszer sikerült utolérni az aktuális riválist. A vége 63-67-es vereség lett. A magyar csapat legeredményesebbje a 14 pontot és 8 lepattanót szerzõ Balla Bernadett volt.

A magyar válogatott szerdán 18 óra 45 perckor a házigazda Macedóniával találkozik. A biztos továbbjutáshoz gyõzni kell. Ha a magyar válogatott nyer, akkor a Görögország-Cehoroszág mérkõzés vesztesével játszik a negyeddöntõben.

Magyarország – Portugália 63-67 (15-12, 16-24, 15-14, 17-17)