Nagyvilág

Puerto Rico és Kína olimpiai kvótát szerzett

:

:

Szombaton a kínai Hszian városában zajló olimpiai selejtezőn Puerto Rico és Kína biztosította helyét a párizsi olimpián.

Franciaország 82-50-re legyőzte Kínát. A franciák kisebb meglepetésre végig domináltak a világbajnoki ezüstérmes ellen. A két középső negyedet 53-26-ra nyerték és ezzel állva hagyták az ázsiai gárdát. Gabby Williams és Marine Johannes 17-17 pontot szerzett. Kínai oldalról Meng Li 21 pontja is kevés volt a szorosabb meccshez. Veresége ellenére Kína kvótát szerzett.

A nap másik meccsén Puerto Rico és Új-Zéland ki-ki meccset játszott az olimpiáért. Drámai küzdelemben Puerto Rico 69-67-es győzelmet aratott. Az utolsó fél percben 65-64-es új-zélandi vezetés után Arella Guirantes és Tayra Melendez találataival fordított és nyert Puerto Rico. Mya Hollingshed 20, Arella Guirantes és Jacqueline Benitez 13-13 pontot ért el a győztes gárdában. Az új-zélandi együttesben Stella Beck zárt 20 ponttal.

Franciaország – Kína 82-50 (17-10, 27-14, 26-12, 12-14)

Új-Zéland – Puerto Rico 67-69 (25-16, 5-17, 21-16, 16-20)