Quigley 20 pontja, Honti Katáék magabiztos gyõzelme az Euroligában

:

:

Teljes fordulót rendeztek szerdán a nõi kosárlabda Euroligában. Honti Kata csapata a Famila Schio hozta a kötelezõ gyõzelmet Brnóban, a Wisla Krakow színeiben Allie Quigley 20 pontot szerzett. Krivacevic Tijana és a Kassa szoros végjátékot veszített el a Lattes Montpellier otthonában. Összefoglaló.

Az A-csoportban a Wisla Krakow 86-72-re legyõzte az USK Prahát és ezzel õrzi esélyeit a továbbjutásra. A mérkõzésen 23-23 után egy 12-2-es futással került elõnybe a lengyel csapat. A félidõben 45-32 állt az eredményjelzõn. A harmadik etapban 17 pontos differencia alakult ki és a záró szakaszban már nem volt kérdés a gyõztes kiléte. Allie Quigley az idei Euroliga évadban eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta, 20 pontot és 4 gólpasszt jegyzett.

A Kassa a Lattes Montpellier otthonában 65-60-ra maradt alul. A kiegyenlített elsõ negyed után a félidõre 13 pontos elõnyre tett szert a francia csapat. A harmadik negyedben 3 egységre is felzárkózott a szlovák együttes, de a játékrész végén már ismét 10 pontos különbségrõl árulkodott az eredményjelzõ. A negyedik szakaszban 60-59-nél a kassaiak átvették a vezetést, de a végjátékból a gallok kerültek ki gyõztesen. Krivacevic Tijana 29 perc alatt 11 pontot és 4 lepattanót szerzett. Vereségével a Kassa távol került a rájátszástól.

A csoport harmadik meccse is hatalmas izgalmakat hozott, itt kétszeri hosszabbítás után a Galatasaray 91-87-re legyõzte a Kurszkot. Az orosz együttes a rendes játékidõ végén Milovanovic duplájával, az elsõ ráadás végén pedig Augustus triplájával mentette döntetlenre a meccset. A feszült rangadón a második hosszabbítást egyértelmûen a törökök bírták jobban.

Wisla Can-Pack – ZVVZ USK Praha 86-72 (21-19, 24-13, 20-16, 21-24)
BLMA – Good Angels Kosice 65-60 (16-16, 23-10, 16-19, 10-15)
Galatasaray – Dinamo Kurszk 91-87 (15-19, 14-20, 22-16, 21-17, 7-7, 12-8)

7. GOOD ANGELS KOSICE	 9	2/7	520/625	11

A B-csoport magyar érdekeltségû találkozóján a Schio 83-68-ra nyert Brnóban. A csehek a vártnál jobban kezdtek és egy negyed után 29-23-ra vezettek. A Schio azonban a második szakaszt 23-4-re hozta és ezzel nemcsak megfordította a mérkõzés menetét, de lényegében el is döntötte a gyõztes kilétét. A harmadik negyedben a 20 pontot is átlépte a differencia. A Brno a negyedik etapban még kozmetikázott az eredményen, 12-14 pontra felkapaszkodtak, de szorossá nem tudták tenni a végjátékot. Honti Kata 25 perc alatt 2 pontot és 1 lepattanót szerzett.

A csoportot vezetõ Fenerbahce a 22 pontos Angel McCoughtry vezetésével 81-67-es gyõzelmet aratott az Energa Torun otthonában. McCoughtry ezen a meccsen megszerezte pályafutása 1500. pontját a legrangosabb európai kupasorozatban. A Salamanca eközben nagy csatában, egy rosszul sikerült elsõ negyed után 71-64-re múlta felül az Abdullah Gül Üniversitesi-t.

Érdekesen alakult a Bourges és az Orenburg párharca. Aki csak az eredményt látja, hogy 58-50-re nyertek a gallok, az elkönyvelhetné, hogy egy tipikus pontszegény meccsen a Bourges hozta a továbbjutáshoz elengedhetetlen gyõzelmet. Ennél azért kalandosabb összecsapás volt. Az oroszok immár Candice Dupree-vel kiegészülve 21-8-ra vezettek egy negyed után. A félidõre a Bourges 31-30-ra fordított és a harmadik negyed hajrájában ragadta magához a kezdeményezést.

Ebben a nyolcasban az Orenburg, Bourges, Schio hármas között a két még rájátszást érõ helyért nagy csata várható.

BK IMOS Brno – Beretta Famila 68-83 (29-23, 4-23, 15-21, 20-16)
Energa Torun – Fenerbahce 67-81 (12-25, 22-21, 18-21, 15-14)
Bourges Basket – Nagyezsda Orenburg 58-50 (8-21, 23-9, 16-8, 11-12)
CB Avenida Salamanca – Agü Spor 71-64 (22-27, 16-7, 15-13, 18-17)