Raksányi Krisztina bemutatkozott a spanyol élvonalban

:

:

Kedden a spanyol bajnokság 19. fordulójában a Valencia látta vendégül a Ciudad De La Laguna Tenerife együttesét. Az összecsapáson bemutatkozott a tenerifei gárdában a magyar válogatott csapatkapitánya Raksányi Krisztina.

A spanyol bajnoki tabellán második helyen álló és az idei évadban mindössze egyetlen vereséget szenvedő Valencia magabiztosan érvényesítette fölényét. Már a 26-12-es első negyedben állva hagyták riválisukat. A második szakasz ugyan kiegyenlítettebb játékot hozott, de összességében nem volt egy súlycsoportban a két alakulat.

A félidőben 44-29 állt az eredményjelzőn, majd a harmadik negyed első találatát még a Tenerife szerezte. A folytatásban azonban gyorsan nőtt a differencia. A játékrész végére 70-43-ra léptek el a hazaiak, akik a záró szakaszban további 11 pontot hozzátettek a különbséghez. Végül a 16 pontos Rebecca Allen vezetésével 98-60-as sikert arattak.

Raksányi Krisztina 18 perc 22 másodpercet töltött a pályán, 4 pontot és 1 gólpasszt jegyzett. Egy büntetőt és egy triplát értékesített a Tenerife magyar légiósa.