Raksányi Krisztina újabb ponterős teljesítménye a Tarbes színeiben

:

:

Péntek után vasárnap ismét összecsapott Zaragozában a Casademont Zaragoza és a Tarbes együttese. Raksányi Krisztináék 68-57-es győzelmet arattak.

A csapatok erre a hétvégére lekötött két meccséből a házigazda spanyol klub a vasárnapit tervezte a nagyközönség elé. A regionális televízió élőben is közvetítette az összecsapást, melyen a Tarbes csapatából a pénteki mérkőzésen bokasérülést szenvedő Séréna Kessler nem tudott pályára lépni.

Az első negyedben a hazaiak kerültek előnybe, 8 ponttal is vezettek. 10 perc után 16-10 állt az eredményjelzőn. A második szakaszban felzárkózott a Tarbes és a nagyszünetre 29-28-ra megközelítették a riválisukat.

A harmadik negyedben Louice Halvarsson sorozatban szerzett öt pontjával fordított a Tarbes. A játékrész hajrájához érve 47-41-re elléptek. A záró szakasznak 47-43-ról futottak neki a csapatok. Őrizte pár pontos előnyét a Tarbes, majd 56-52 után az utolsó öt percben leszakították a hazaiakat. A 68-57-es végeredményt az utolsó másodpercekben Raksányi Krisztina triplája alakította ki.

Raksányi Krisztina 12 pontot ért el az összecsapáson.

Casademont Zaragoza – Tarbes Gespe Bigorre 57- 68 (16-10, 13-18, 14-19, 14-21)