Raksányiék Krisztináék győzelemmel zárták a spanyol alapszakaszt, 6. helyről fordulnak a rájátszásba

:

:

Szombaton rendezték a spanyol élvonal alapszakaszának utolsó fordulóját. A Ciudad de la Laguna Tenerife 62-46-ra legyőzte a Lointek Gernikát. Raksányi Krisztináék a 6. helyen zárták az alapszakaszt és a negyeddöntőben a Spar Girona lesz az ellenfelük.

Villámrajtot vett a Tenerife, 10 perc után 24-11-re vezettek. A második szakaszban 30-15-nél már kétszer annyi pontja volt a Tenerifének, mint a riválisának. A félidőre 34-24-re felzárkózott a Gernika, majd a harmadik szakasz elején is lendületben maradtak és egészen 35-30-ra felkapaszkodtak. A legjobbkor jött Raksányi Krisztina triplája, amivel 38-30-ra módosult az állás.

A záró szakasznak 45-34-ről vágtak neki a csapatok. Öt gyors ponttal a Gernika még látótávolságba ért, de 45-39 után gyorsan nőtt a Tenerife előnye. Egy 9-2-es futás végén 54-41-re mentek és innentől nem volt kérdés a sikerük.

Raksányi Krisztina 27 perc alatt 5 ponttal, 2 lepattanóval és 1 gólpasszal zárt.