PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 66-71 (19-18, 15-19, 11-16, 21-18)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
Söjtöry T., Tóth C., Goda L. (Bogárdi J.)

PEAC-Pécs: Szücs R. 6/3, Strautmane 7/3, Wentzel 13/3, Andusic 16, Kiss V. 2. Csere: Kaposi 11, Sarok 7,, Sánta 4, Habling.

Aluinvent DVTK: Medgyessy 3, Aho 6/3, Kányási 9/6, Kiss A. 12, Hayes 24. Csere: Montai-Vukov, Mokango 12, Frindt, Pusztai 5, Tóth F..

A bajnokság 19. fordulójában az Aluinvent DVTK 71-66-os győzelmet aratott a PEAC-Pécs otthonában.

A PEAC kezdte jobban a találkozót, Szücs Réka triplája, Kiss Virág és Tijana Andusic találataival két perc alatt 7-0-ra léptek el a hazaiak. Földi Attila időkérése után rendezte a sorait a DVTK, így 10-10-nél utolérte a pécsieket. Az első negyedben innen már nem alakult ki nagy különbség a felek között. 10 perc játékot követően 19-18-ra vezetett a PEAC. A második etap Chanel Mokango és Wentzel Nóra kosárváltásával indult, majd a PEAC 27-22-re újra ellépett. Az első negyedhez hasonlóan ismét gyorsan időt kért a DVTK, mely ezt követően 7-0-val 29-27-re fordított. Rendkívül kiélezett küzdelem zajlott, de a félidő hajrájában pár ponttal már a DVTK járt előrébb. A nagyszünetben 37-34-es állást rögzíthettünk.

A harmadik negyed elején 4-6 pont között állandósította előnyét a DVTK. A vendégek a palánk alatt egyre nagyobb fölénybe kerültek. Megfordították a lepattanócsatát, amit ebben a 10 percben 13-8-ra nyertek. Kiss Angelika, Chanel Mokango és Keyona Hayes hármasa jegyzett a DVTK 16 pontjából 13-at. A PEAC előtt Kaposi Pálma 2+1-es megoldása után 45-43-nál adódott a legnagyobb felzárkózási esély. Innen azonban Medgyessy Dóráék 8-2-vel zárták a játékrészt, amivel 53-45-re szakadtak el.

A záró szakasz első találatával, ami Keyona Hayes nevéhez fűződött, először érte el a 10 pontot a differencia. Összességében kézben tartotta az irányítást a DVTK. A legnagyobb differenciát 62-47-nél jegyezhettük fel. A PEAC mindent megtett, hogy szorossá tegye a végjátékot. A hazaiak hatalmasat küzdve egészen 66-64-re megközelítették a riválisukat. Az utolsó percben azonban Kányási Veronika triplájával 69-64-es előnyre tett szert a DVTK és már nem engedte ki a vezetést a kezéből. Sarok Nikolett és Pusztai Petra büntetői alakították ki a 71-66-os végeredményt.

Fotó: DVTK.eu