:
:

Fotó: Somogyi Gábor / TARR KSC Szekszárd
A TARR KSC Szekszárd a hivatalos felületein jelentette be, hogy szerződtette Rátkai Esztert, míg Magyar Bianka vezetőedző két évet hosszabbított a klubbal.
Az alábbiak a klub közleménye olvasható
Szenzációs hírekkel szolgálhatunk klubunk szurkolóinak: az immár a magyar válogatottban is számításba vett Rátkai Eszter, az idei bajnok Pécs irányítója immár csapatunk játékosa, s Magyar Bianka vezetőedzőnk is nálunk folytatja két éve megkezdett munkáját.
Örömmel jelentjük be, hogy klubunk megállapodott Rátkai Eszterrel, az előző négy évadban az NKA Universitas Pécsben pallérozodó magyar válogatott hátvéddel. A 19 esztendős játékos, akit egy hónapja a WNBA-ben, azaz az észak-amerikai profi bajnokságban szereplő Phoenix Mercury kiválasztott, két évre írt alá klubunkhoz. Íme az első hivatalos nyilatkozat a DVTK legyőzése során a döntőben kulcsemberré avanzsálódó kosarastól.
„Nagyon boldog vagyok, hogy a következő szezontól a TARR KSC Szekszárd csapatában folytathatom a pályafutásomat. Több szempontból is úgy éreztem, hogy ez a lehető legjobb döntés számomra karrierem ezen szakaszában. Egy olyan közegbe érkezek, ahol komoly felelősség, bizalom és meghatározó szerep vár rám, ez pedig játékosként és emberként is hatalmas motivációt jelent számomra. Szeretnék még többet fejlődni, bátrabban, szabadabban játszani, és a pályán is egyre nagyobb vezérszerepet vállalni. Nagyon szimpatikus volt számomra a klub jövőképe, a szakmai elképzelések, valamint az a mentalitás, amit Szekszárd és Magyar Bianka képvisel. Már az első beszélgetések után éreztem, hogy egy olyan helyre kerülhetek, ahol rengeteget fejlődhetek, miközben a csapat céljaiért is maximálisan tudok küzdeni. Nagyon várom már, hogy elkezdődjön a közös munka, megismerjem a szurkolókat, a csapattársakat és átélhessem a hazai mérkőzések fantasztikus hangulatát. Izgatottan tekintek az előttem álló időszakra, és mindent meg fogok tenni azért, hogy sikeres szezonokat élhessünk át együtt!”
No és egy másik nagyszerű hír: a csapatunkat 2024 nyara óta irányító Magyar Bianka újabb két évre kötelezte el magát klubunkhoz! Természetesen vezetőedzőnket is megszólaltattuk a döntése kapcsán.
„Köszönöm a klub vezetésének a bizalmat és a szurkolóink egész éves támogatását. Az előző szezonban már elindult egy tudatos fiatalítási folyamat és a fiatal játékosaink nagyon szépen helyt álltak, sokat fejlődtek az év során. A következő idényben is szeretnénk tovább építeni erre az alapra, Rátkai Eszti érkezése is tökéletesen illeszkedik ebbe a filozófiába. Fiatal, motivált, ambiciózus játékos, aki nagy energiával és fejlődési vággyal érkezik hozzánk. A célunk, hogy egy karakteres, versenyképes csapatot építsünk, amelynek erős identitása van a pályán és azon kívül is.”
Végül, de nem utolsósorban álljon itt klubunk szakmai- és sportigazgatójának, Szabó Noéminek a nyilatkozata a csapatépítés kapcsán történtekre vonatkozóan.
„Rátkai Eszti szerződtetését óriási dolognak tartom, ami a Tarr KSC Szekszárd számára hatalmas lehetőség, de egyben óriási felelősség is. Eszti a friss magyar bajnok pécsi együttestől érkezik hozzánk, mi első számú irányítóként számítunk rá. Tökéletesen beleillik a klub következő két éves tervébe, amelynek lényege, hogy a fiatal tehetséges magyar játékosoknak szeretnénk teret adni. Olyan életszakaszba lépett, amikor a pályafutása alakulásában a bizalomnak és a szeretetteljes légkörnek óriási szerepe van. Magyar Bianka vezetőedző „kezei között” sokat tud fejlődni, kreatív, bátor támadójátéka kiteljesedhet. Szekszárdon minden értelemben otthonra lelhet. Büszkék vagyunk rá, hogy minket választott! Isten hozott a tolnai megyeszékhelyen, Eszti!”


