Remek meccseket hozott a #WNBAAllDay

:

:

Hétfõn hajnalban lezárult a #WNBAAllDay, melynek keretében hat mérkõzést rendeztek és így mind a 12 csapat pályára lépett. Remek összecsapásokat hozott a játéknap.

Két mérkõzésrõl már beszámoltunk. A WNBA jelenlegi csúcsrangadóján a Los Angeles Sparks Chelsea Gray utolsó másodperces találatával 77-76-os gyõzelmet aratott a címvédõ Minnesota Lynx otthonában. A Chicago Sky pedig megszerezte idei második gyõzelmét, miután 80-76-ra verték a New York Liberty-t. Alaina Coates mind a négy mezõnykísérlete sikeres lett, így 8 ponttal zárt. Allie Quigley pedig 22 egységig jutott, ismét csapata legeredményesebbjének bizonyult.

Nézzük röviden a játéknap többi mérkõzését. Rendeztek még egy nagy presztízscsatát, melyen a Phoenix Mercury folytatva pénteki remek teljesítményét 87-82-es gyõzelmet aratott a Seattle Storm otthonában. Ahogy arról a beharangozónkban már hírt adtunk, Yvonne Turner lábsérülés miatt nem léphetett pályára. A Mercury már az elsõ negyedben magához ragadta a vezetést, 10 perc után 26-17-re mentek. A különbség a harmadik negyedben a 14 pontot is elérte a felek között, de a seattle-i együttes nem engedte el a meccset. A záró szakaszban nagy hajrába kezdtek és az utolsó percben két egységre felzárkóztak, igaz fordítani nem tudtak. Brittney Griner 29 ponttal és 10 lepattanóval vezette gyõzelemre a Mercury-t. A másik oldalon Breanna Stewart zárt 22 ponttal és 10 lepattanóval.

A Connecticut Sun 101-65-re kiütötte a Las Vegas Aces gárdáját. A Sun ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta, míg az Aces Kayla McBride és Kelsey Plum nélkül nem tûnik versenyképesnek. Már a félidõben 49-37-re ment a Sun és ezt a különbséget a harmadik negyedben megduplázták, ami döntõnek bizonyult. A 18 pontos Alex Bentley lett a csapatuk legeredményesebbje. Az Aces együttesében Tamera Young 23 egységig jutott.

A Washington Mystics a vártnál nehezebben, de végül 82-75-re le tudta gyõzni az Indiana Fever-t. A washingtoniak végig kézben tartották az irányítást, leszakítani azonban nem tudták az ellenfelüket. A negyedik negyed elején ugyan 14 ponttal vezettek, de másfél perccel a vége elõtt még hat egységre visszajött a Fever. A 16 pontos Kristi Toliver triplája zárta le a meccs érdemi részét. A Fever színeiben Erica McCall 8 és fél perc alatt 2 ponttal és 1 gólpasszal zárt.

A Dallas Wings 101-78 arányban múlta felül az Atlanta Dream csapatát. A Wings már pénteken a phoenix-i veresége ellenére remek benyomást keltett. Ezúttal a 22-22-es elsõ negyed után a második etapban állva hagyták riválisukat. Azt a 10 percet 37-15-re hozták, amivel eldõlt a gyõztes kiléte. Skyler Diggins-Smith 25, míg Liz Cambage 21 ponttal zárt a keretükben.

Connecticut Sun – Las Vegas Aces 101-65 (25-21, 24-16, 24-12, 28-16)
Washington Mystics – Indiana Fever 82-75 (21-17, 17-13, 23-21, 21-24)
Dallas Wings – Atlanta Dream 101-78 (22-22, 37-15, 21-21, 21-20)
Minnesota Lynx – Los Angeles Sparks 76-77 (18-18, 20-14, 11-25, 27-20)
Chicago Sky – New York Liberty 80-76 (22-22, 16-18, 18-11, 24-25)
Seattle Storm – Phoenix Mercury 82-87 (17-26, 19-20, 18-15, 28-26)