Remek meccsen verte a Szekszárd a TFSE-MTK-t

Atomerőmű KSC Szekszárd - TFSE-MTK 81-75 (15-23, 25-15, 22-16, 19-21)

Ádám J., Kovács N., Nyilas I. (Farkas Z.)

Atomerőmű KSC Szekszárd: Studer Á. 14/6, Miklós, Skoric 5/3, Bálint 9/3, Goree 14. Csere: Krnjic 13, McCall 14/3, Szabó F. 4, Theodoreán 3/3, Gereben 5/3, Holcz.

TFSE-MTK: Dúl P. 9/6, Bernáth 21/16, Jenkins A. 23/12, Jenkins C. 12, Kovács V. Csere: Németh 2, Boros B., Herman, Markovic 8/6.

Jó ritmusú, magas hőfokú találkozón az Atomerőmű KSC Szekszárd 81-75-re legyőzte a TFSE-MTK csapatát a szerdai játéknap rangadóján.

Maja Skoric és Cyesha Goree pontjaival a Szekszárd került lépéselőnybe az első percekben. A folytatásban azonban a TFSE vette át a vezetést. A fővárosi csapat legnagyobb előnyét 21-13-nál rögzíthettük. Ez a 8 pont pedig a negyed végére is megmaradt a felek között. A 23-15-ről induló második szakasz elején is lendületben maradt a TFSE, ennek eredményeként 31-18-as vezetést épített fel.

A félidő utolsó három percében 36-24 után kezdte meg a felzárkózást a KSC. Egy 12-0-s futással 36-36-nál egyenlített a Szekszárd. Lélektanilag kulcspillanat volt, hogy a félidő utolsó másodperceiben az ekkor már 12. pontját jegyző Studer Ágnes büntetői 40-38-ra módosították az állást. Ez pedig azt jelentette, hogy a hazaiak vonulhattak előnyből a nagyszünetre.

A harmadik etap elején az ekkor már 17. pontját elérő Alisia Jenkins és Bernáth Réka tripláival visszavette a vezetést a TFSE. Közel négy perc telt el ebből a szakaszból, amikor Szabó Fanni duplájával 47-46-nál fordított ismét a Szekszárd. Azóta már tudjuk, hogy innentől végig a hazaiak jártak előrébb. Óriási küzdelem jellemezte ezt a szakaszt, ahol 55-52 után kezdte el növelni érdemben a különbséget a Szekszárd.

Betalált Goree, a visszatérő Erica McCall, majd triplát értékesített Maja Skoric. Ez a hárompontos zárta a harmadik játékrészt, amivel 62-54-es szekszárdi előnyről fordultak a csapatok. A záró szakaszt Goree duplája vezette fel, ezzel pedig 10 pontra nőtt a differencia. A folytatásban 8-10 egység környékén menedzselte előnyét a Szekszárd. Az utolsó percbe érkezve 79-73-ra felzárkózott a TFSE, de ez volt a legszorosabb állás.

Fotó: Jantner Zsolt / Atomerőmű KSC Szekszárd