Rivas Ecopolis – Salamanca döntõ lesz a Spanyol Kupában

:

:

Szombaton rendezték a Spanyol Kupa elõdöntõit. A Rivas Ecopolis és a Salamanca is magabiztos gyõzelmet aratott, így összejött az álomdöntõ.

A Rivas Ecopolis a Gironát verte 71-48-ra. A baszk gárda nagyon jól kezdett, szinte az egész elsõ negyedben vezettek. 10 perc után 18-11-es elõnyben voltak. Rivas azonban 7-0-val kezdte a második etapot és pillanatok alatt ledolgozta hátrányát. A félidõ hajrájához érkezve már 28-25-nél Honti Kata és Vajda Anna csapata volt elõnyben.

A 33-30-as Rivas elõnyrõl induló harmadik negyedben eldõlt a mérkõzés sorsa. Anna Cruz és Honti Kata remek megoldásaival 10 pont fölé nõtt a differencia. Ezt a 10 percet végül 22-8-ra hozta a Rivas. A negyedik szakaszban már csak a különbség volt kérdéses. A Girona nem tudott közelebb kerülni, miközben a kulcsemberek mindkét csapatnál pihenõt kaptak. Honti Kata 17 perc alatt 14 pontot szerzett, míg Vajda Anna 28 perc alatt jutott ugyanennyi pontig.

A másik ágon a Salamanca 83-57-re verte a házigazda Tintos de Toro Caja Rural együttesét. A két csapat között már az elsõ 10 percben kétszámjegyû különbség alakult ki és egy pillanatig nem volt kérdés a címvédõ sikere. A hazai rendezés ellenére a zamorai gárda nem tudott felnõni a feladathoz. A Salamanca húzóemberei közül Marta Xargay 19 pontig jutott.

Rivas Ecópolis – Spar UniGirona 71-48 (11-18, 22-12, 22-8, 16-10)
Perfumerías Avenida – Tintos de Toro Caja Rural 83-57 (21-12, 21-20, 20-13, 21-12)