Robog az Indiana, a Connecticut és az Atlanta

:

:

Péntekrõl szombatra virradóra három mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. A nap rangadóján Tamika Catchings és Katie Douglas vezérletével az Indiana Fever 11 ponttal verte a Chicago Sky-t. A Connecticut Sun megszerezte a harmadik gyõzelmét, ezúttal a San Antoniót gyõzték le. Az Atlanta pedig csúnyán átgázolt a New York Liberty-n. Összefoglaló.

Az Indiana Fever gárdájának nagyon megy a Chicago Sky ellen, a mai 83-72-es gyõzelmükkel az elmúlt 10 egymás elleni találkozójukból 9-et megnyertek. Pedig a korábbi évekkel ellentétben ezúttal sokáig jól tartotta magát a chicagói alakulat. A második negyedben Prince triplája után 2 perccel a nagyszünet elõtt 31-29-re vezettek is. Ezt követõen Katie Duglas egyenlített, majd a félidõre January duplája után 37-35-nél már az Indiana járt elõrébb.

A harmadik szakaszban hiába szerzett Sylvia Fowles egymaga 10 pontot, a Sky többet nem tudta átvenni a vezetést. 30 perc után 58-54-es elõnyben voltak a vendégek. A negyedik negyedben Catchings triplájával 3 perc 27 másodperccel a lefújás elõtt 75-63-nál nõtt 10 pont fölé a differencia és ez döntõnek bizonyult. A Fever sztárjai közül Tamika Catchings 22, Katie Douglas 21 ponttal vette ki a részét a sikerbõl.

A nap legszorosabb mérkõzésén a Connecticut Sun 83-79-re verte a San Antoniót. A két csapat sokáig fej-fej mellett haladt, 7 perc 41 másodperccel a lefújás elõtt még 62-60 állt az eredményjelzõn, majd innen egy 12-0-s futással 74-60-ra lépett el a Connecticut. A folytatásban a Silver Stars felzárkózott, de fordítani nem tudtak. A mérkõzésen Tina Charles 18 pontot szerzett és leszedett 8 lepattanót, amivel a legfiatalabb játékos lett a WNBA történetében, aki elérte pályafutása alatt a 800 lepattanót.

A nap harmadik mérkõzésén az Atlanta Dream a 23 pontos Angel McCoughtry vezérletével 100-74-re ütötte ki a New York Liberty-t. Pondexterék ezzel már negyedik vereségüket gyûjtötték be idén. Legutóbb 2006-ban kezdett 0/4-es mutatóval a Liberty, akkor a klub történetének legrosszabb szezonját zárták 11 gyõzelemmel és 23 vereséggel.

Chicago Sky – Indiana Fever 72-83 (18-21, 17-16, 19-21, 18-25)

Connecticut Sun – San Antonio Silver Stars 83-79 (23-19, 13-16, 24-20, 23-24)
Atlanta Dream – New York Liberty 100-74 (28-18, 20-15, 31-25, 21-16)