3x3

Románia lesz a magyar válogatott ellenfele a mongóliai FIBA 3×3 Women’s Series torna negyeddöntőjében

:

:

Ahogy arról nagy terjedelemben beszámoltunk, a magyar válogatott egy győzelemmel és két vereséggel zárta a mongóliai FIBA 3×3 Women’s Series torna nyitó napját. A mieink a csoportjuk harmadik helyén végeztek és így a másik négyes második helyezettjével, Romániával mérkőznek szombaton a négy közé jutásért.

A magyar lányok hosszabbítás után 14-13-as vereséget szenvedtek Németországtól. Utána 17-10-re legyőzték Mongóliát és végül 21-13-ra alulmaradtak Kínával szemben. A másik ágon a románok 20-12-re verték az Ulaanbaatar Amazons-t és 17-13-ra Mongólia U23-as válogatottját. Lengyelországtól viszont 22-11-re re kikaptak.

A két csoportgyőztes, Kína és Lengyelország már az elődöntőben van. A négy közé jutásért az alábbi párosítások lesznek szombaton kora reggel:

5:45 Románia – Magyarország
6:10 Németország – Ulaanbaatar Amazons