Rossz kezdés után szoros végjáték Litvánia ellen

:

:

Szerdán a második csoportkör utolsó mérkõzését játszotta az U20-as válogatott az A-divíziós Európa-bajnokságon. A mieink elszenvedték hatodik vereségüket és pénteken a negyeddöntõrõl lemaradó legjobb csapattal találkoznak.

Írta és fotók: Pados Noel

A középsõ kör utolsó mérkõzésén Litvánia legjobbjaival néztünk szembe. Az elsõ negyed nem azt mutatta, hogy végre megindulunk felfelé. Támadásban egyszerûen semmi nem ment be, ziccerek sokaságát hagytuk ki. Úgy tûnt, a sorozatos vereségek fejben megviselték a lányokat, mely bizonytalan befejezésekben mutatkozott meg. 19 kapott pont mellett mindössze kettõt tudtunk felmutatni.

Sajnos a lepattanókat sem szedtük hatékonyan. Utóbbiban feljavultunk a második negyedben, melyet 6-0-val kezdtünk. Valami kezdett bennünk megmozdulni, elõkerült egy-egy mosoly is a kosaraink után. Még közelebb is mehettünk volna, de csak nem akartak ülni a dobások. Jellemzõ momentum volt, mikor hatszor szedtük vissza a labdát, de a másfél percnyi idõ alatt, melyet az ellenfél palánkjánál töltöttünk, pontot nem értünk el. A túloldalon viszont azonnal kaptunk.

17 pontos hátrányból vágtunk neki a második játékrésznek. Nagyot küzdöttek a lányok, ûzték-hajtották a litván játékosokat, melynek meg is lett az eredménye. Remek negyedet futottunk, és látótávolságba kerültünk (30-38). A záró 10 percben is ott voltunk a nyakukon, de már nem maradt elég idõ a fordításra, és a hajrában kimaradt néhány büntetõ is.

A vereség ellenére pozitív lelki töltettel fejeztük be a mérkõzést, melybõl remélhetõleg tudunk meríteni a pénteki feladatra, ahol már nem hibázhatunk, ha nem akarjuk izgalmassá tenni magunknak a hétvégét. Esetleges gyõzelmünk esetén biztosan teljesítjük az alapvetõ célkitûzést, az A csoportos tagságunk megõrzését. Azonban ha kikapunk, akkor nehéz hétvége elég nézünk, ahol már nem szenvedhetünk több vereséget.

A pénteki ellenfél kiléte a mai nap többi találkozójának eredményétõl függ.

Magyarország – Litvánia 44-48 (2-19, 11-11, 17-8, 14-10)

Magyarország: Böröndy V. 12, Horváth B. 6/3, Licskai Zs. 6, Szamosi A. 6, Fuisz V. 4, Vágvölgyi P. 3/3, Barnai J. 3, Koch D. 2, Katona Sz. 2, Czirják N. -, Vukov Sz. –

Litvánia: Cerneckyte 14/3, Preskienyte 12, Zilinskaite 8, Kazlauskaite 4, Zelnyte 3/3, Dobrovolskyte 3, Matuzonyte 2, Sukyte 2, Baronenaite -, Kruckauskaite –

Mezõny dobószázalék: 18/74 24% ill. 19/57 33%
3-pontos dobószázalék: 2/18 11% ill. 2/15 13%
Büntetõ dobószázalék: 6/10 60% ill. 8/14 57%
Lepattanó: 44 (Barnai 12) ill. 52 (Zilinskaite 14)
Gólpassz: 10 (Barnai 3) ill. 9