USA

Sabrina Ionescu sérülése ellenére megszorongatta a New York az Atlantát

:

:

Péntekről szombatra virradóra az Atlanta Dream 84-78-ra verte a New York Liberty-t. Sabrina Ionescu a második negyed közepén bokasérülést szenvedett.

Fordulatos találkozó volt, ahol az első negyed végén 22-16-ra ment a Dream. A második szakaszban azonban úgy tudott fordítani a Liberty, hogy a játékrész közepén Sabrina Ionescu bokája kifordult. Ölben vitték le és a helyi kórházban azonnal megröntgenezték, illetve MRI vizsgálatot is elvégeztek rajta. Szerencsére nincs törés vagy szakadás.

A félidőben 43-41-re vezetett a Liberty, de a lendületük ekkor megtört. A harmadik negyedben azonban már érződött Ionescu hiánya. Hat és fél percig nem találtak be és ez idő alatt 54-43-ra fordított a Dream. A folytatásban 7-10 pont között állt be a differencia. Az atlantai gárda jól menedzselte az előnyét, de a New York is becsülettel küzdött. 73-71-nél vagy éppen 77-74-nél még a hajrában is látótávolságba értek.

Betnijah Laney 30 pontot elérve lett a 84-78-as győzelmet arató Dream legeredményesebbje. A New York Liberty-nél a Sopronba érkező Megan Walker közel 14 percet töltött a pályán, 2 pontot és 3 lepattanót jegyzett.

Atlanta Dream – New York Liberty 84-78 (22-16, 19-27, 20-13, 23-22)