Seattle Storm: két nap, két gyõzelem

:

:

Kedden és csütörtökön hat mérkõzéssel folytatódtak a WNBA küzdelmei. Összefoglaló a legutóbbi két játéknapról.

Kedden öt találkozót rendeztek. Ezek közül kiemelkedett az Atalanta és a Chicago összecsapása, melynek hatványozott tétje volt a rájátszást érõ fõcsoportbeli negyedik hely szempontjából. Kiélezett találkozót láthatott a publikum, 5-6 pontnál nagyobb különbség nem alakult ki egyik együttes javára sem.

Az utolsó percbe 78-78-as állás mellett érkeztek a csapatok. 56 másodperccel a lefújás elõtt McCoughtry értékesített egy büntetõt, majd erre 6 másodperccel a végsõ dudaszó elõtt Fowles válaszolt egy duplával. 80-79-es vezetésük után azonban kicsúszott a mérkõzés a Sky játékosainak a kezébõl. Két támadásnál is hibáztak, így szabálytalankodni kényszerültek, hogy ne menjen az óra. Az Atlanta Dream pedig hibátlanul büntetõzött és ezzel 83-80-ra nyertek is.

A játéknap többi találkozóján a Los Angeles hosszabbítás után verte a Washingtont, a New York a Phoenixet, a Minnesota pedig a Tulsát múlta felül. A nap záró mérkõzésén a Seattle Storm 8 ponttal bizonyult jobbnak a San Antoniónál.

A Seattle Storm nagy sorozatban van hiszen csütörtökön este is pályán voltak, méghozzá a harmatgyenge Tulsát látták vendégül. A találkozón egy félidõn át tartotta magát a Tulsa, aztán a harmadik negyedben a Storm bedarálta riválisát. A vége 74-57 lett. A mérkõzés hõse a sérülésbõl visszatérõ Lauren Jackson volt, aki 15 perc játék alatt 14 pontot szerzett.

Augusztus 23., kedd

Phoenix Mercury – New York Liberty 70 : 74 (8:18) (23:12) (21:19) (18:25)
Seattle Storm – San Antonio Silver Stars 63 : 55 (16:9) (10:19) (15:14) (22:13)
Chicago Sky – Atlanta Dream 80 : 83 (18:19) (20:21) (22:21) (20:22)
Tulsa Shock – Minnesota Lynx 72 : 78 (16:19) (18:17) (16:19) (22:23)
Washington Mystics – Los Angeles Sparks 82 : 86 (19:23) (18:18) (11:16) (23:14) (11:15)