Walker-Kimbrough extrájával 13 pontos hátrányból felállva nyert a DVTK

:

:

Az Aluinvent DVTK 87-82-re legyőzte a ZTE NKK gárdáját a 16. forduló szombati játéknapjának rangadóján. Shatori Walker-Kimbrough 37 pontot elérve vezette győzelemre a csapatát.

A ZTE kezdte jobban a találkozót és 7-5 után egy 7-0-s futással 14-5-ös előnyre tett szert az első negyedben. Cziczás László időt kért, de a ZTE ritmusa nem tört meg. Amikor az első negyed végén Nagy Dóra triplája célt ért, már kétszer annyi pontjuk volt a zalaegerszegieknek, mint a DVTK-nak. A 22-11-ről induló második negyedben 41-30-ig őrizte kétszámjegyű előnyét a ZTE, de a félidő hajrájában 47-41-ig felzárkózott a DVTK. A hat triplát értékesítő zalai oldalon Keyona Hayes 16, Kirby Burkholder 10 egységnél járt. A DVTK-nál Shatori Walker-Kimbrough neve mellett szerepelt 16 pont. Amíg a vendégek 26-ból 16, addig a DVTK 31-ből 16 mezőnykísérletet értékesítettek.

Fotó: DVTK.eu

A harmadik negyed nagy fordulatot tartogatott. Walker-Kimbrough mellé Cyesha Goree is felzárkózott támadásban és 48-47-nél már át is vette a vezetést a DVTK, mely a játék minden elemét uralta ekkor. A Győr ellen mutatott határozott védekezést láthattuk. Amíg a félidőben mindössze 3, a harmadik negyed végén már 8 szerzett labdájuk volt a hazaiaknak. A folytatásban a ZTE még 57-56-ra felzárkózott, de innen a negyed végére 14-3-as sorozattal 71-59-re elszakadt a miskolci gárda. Walker-Kimbrough 30, Goree 19 pontnál tartott a negyed végén. A ZTE a záró szakaszra rendezte a sorait és a rendkívül domináns periódus után a DVTK is megtorpant. Az utolsó négy percben 81-70 után a ZTE 85-82-ig felzárkózott. Kulcspillanatban azonban Walker-Kimbrough keze nem remegett meg a büntetőnél, így végül a játéknap rangadóját 87-82-re megnyerte a DVTK.

Aluinvent DVTK – ZTE NKK 87-82 (11-22, 30-25, 30-12, 16-23)

Aluinvent DVTK: Shatori Walker-Kimbrough 37/12, Cyesha Goree 21, Ziomara Morrison 13.

ZTE NKK: Keyona Hayes 30/6, Kirby Burkholder 14/6, NAgy Dóra 13/2.